Слухати

Вчасно не засипали пляжі піском - начальник Приазовського нацпарку про затоплення в Кирилівці / Новини на Громадському радіо

Вчасно не засипали пляжі піском - начальник Приазовського нацпарку про затоплення в Кирилівці

27 травня 2018 - 17:20
За словами Дмитра Воловика, якщо відсипається пісок на пляж, то змиватиметься берегова лінія, а не пляж і бази відпочинку

Пляжі та бази відпочинку у Кирилівці Запорізької області затопило через те, що берегову лінію вчасно не засипали піском, пояснив в коментарі Громадському радіо начальник Приазовського національного парку Дмитро Воловик. За його словами, днями в селищі був сильний вітер - 25-30 м/с.

«Нами три-чотири роки робляться спостереження про те, що берегова кромка змивається. Це явище характерне для всього північного узбережжя Азовського моря, тому що превалює східний вітер і постійно змиває», — пояснює Воловик.

За його словами, на території нацпарку є гирла, яка з’єднує Азовське море та Молочний лиман, і фактично ця гирла є пісколовкою: пісок переміщується під час шторму і постійно її забиває.

«Ми щонайменше два рази на рік її чистимо. Через це у нас накопичилася велика кількість піску. В середині травня на нараді у Кирилівській селищній раді ми запропонували базам відпочинку, дитячим піонерський таборам, у яких змило пляжі, запропонували такий природоохоронний захід — надати їм необхідну кількість цього піску, щоб вони відсипали собі пляжі», — говорить начальник Приазовського національного парку.

За його словами, нацпарк разом з владою Кирилівки та правоохоронцями розробили план природоохоронних заходів.

Нацпарк робить відгрузку піску та контролює, щоб його висипали на пляжі.

«Якщо цей пісок перемістити на пляжі, то відповідно, перший удар стихії буде саме на пляжі», — пояснив Дмитро Воловик.

Він зазначив, що вже відсипали пісок на пляжі на базах відпочинку «Горняк» та «Дикарь».

Щі сім заявок на відсипання піску на пляжі нацпарк отримав від дитячих таборів. Більше ніхто угод з нацпарком щодо відсипання піску на пляжі не укладав.

«Якщо відсипається пісок на пляж, то змиватиметься берегова лінія, а не пляж», — зазначив начальник Приазовського національного парку Дмитро Воловик.

Читайте також: Море затопило пляжі та бази відпочинку у Кирилівці (ФОТО)

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+