Слухати

Обміняють чи стратять: український моряк чекає на суд в Ірані

28 травня 2018 - 14:55
В українському МЗС говорять, що є варіант обміняти Новічкова на затриманого в Харкові студента, якого СБУ звинувачує у шпигунстві
Обміняють чи стратять: український моряк чекає на суд в Ірані / Новини на Громадському радіо

33-річного українського моряка Андрія Новічкова звинувачують у вбивстві матроса на борту судна. Молодший рядовий матрос Мухаммед Бахранпур, випав за борт. Єдиним свідком інциденту був Андрій Новічков. Він стверджує, що матрос вистрибнув за борт. Більшість екіпажу судна та й сам загиблий – громадяни Ірану. У версію Новічкова іранське слідство не повірило.  

За законами цієї країни Андрія повинні покарати рівносильно — тобто стратити.  Чоловіка висадили на берег у Ірані та майже рік тримали за ґратами. Андрій свою вину заперечує. Слідство ведеться на мові фарсі, тому ознайомитися з матеріалами справи досить проблематично, каже сторона Новічкова.

У ситуації розбирався кореспондент Громадського радіо

Рідні та друзі Андрія у Одесі почали вимагати від української влади допомогти моряку. Вони збирають підписи під петицією до президента з проханням втрутитися в ситуацію та виходять на мітинги, щоб привернути увагу суспільства. Зробив петицію друг родини, Микола Колесов.

«Я не хочу залишатися байдужим його долею! І я вважаю, що кожний українець не має залишатися осторонь, бо його співвітчизнику загрожує смертна кара і це не жарти!», — говорить Микола. 

Після набуття розголосу Андрія Новічкова взяв на поруки консул України в Ірані. Зараз моряка випустили з в’язниці під особисте зобов’язання дипломата. Але покинути країну він не може, бо чекає на судове засідання у справі.  Між тим заступник директора Департаменту консульської служби  України Василь Кирилич впевнений: це важливий та перший крок на шляху повернення моряка до дому.

«На цьому етапі триває досудове слідство! Вживаються заходи у взаємодії з адвокатом, можливо, так би мовити, «спростування» цієї підозри та його звільнення на етапі досудового слідства! Посольство і консул забезпечують постійний контроль проходження етапів розгляду справи в компетентних органах Ірану з метою закриття впровадження!», — сказав Василь Кирилич. 

Громадському радіо вдалося зв’язатися з Андрієм у Ірані. Чоловік оптимізму чиновників з МЗС не розділяє. Навпаки, звинувачує їх у бездіяльності. 

«Нічого зараз не робиться! Очікування у невідомості! Посольство пропонує, щоб Україна створила групу, тобто проявила ініціативу! Когось призначили, хто буде вести переговори!», — наголошує Андрій. 

Зараз іранська сторона готова обміняти моряка на затриманого в Харкові студента, якого СБУ звинувачує у шпигунстві. До українського МЗС іранське зовнішньополітичне відомство надіслало відповідну ноту.

«Громадське радіо» зверталося до посольства Ірану, але консульський відділ поки не відповідає на дзвінки.

Громадянин Ірану, якого можуть обміняти на Новічкова, зараз у СІЗО.  

Всеволод Ананьєв, Одеса

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+