Слухати

Оголошений прем'єр-міністром Італії Джузеппе Конте не зміг сформувати уряд

28 травня 2018 - 07:30
Професор права Джузеппе Конте заявив, що повертає отриманий від глави держави мандат на формування уряду
Оголошений прем’єр-міністром Італії Джузеппе Конте не зміг сформувати уряд / Новини на Громадському радіо

Оголошений майбутнім прем’єр-міністром Італії професор права Джузеппе Конте не зміг сформувати уряд і відмовився від цього завдання. 

Конте повідомив про це після зустрічі з главою держави, повідомляє Associated Press. 

Ключовою позицією при формуванні нового уряду була посада міністра економіки. Конте запропонував на цю посаду євроскептика Паоло Савона, але президента Серджо Маттарелла кандидатура не влаштувала.

Він заявив, що це призначення «стривожить ринки та інвесторів, італійців та іноземців». Джузеппе Конте повідомив, що повертає отриманий від глави держави мандат на формування уряду. 

Президент Італії оголосив про намір найближчим часом вирішити питання про дострокові парламентські вибори.

Нагадаємо, парламентські вибори в Італії відбулися 4 березня. За їх підсумками жодна з партій не змогла отримати більшість голосів. Націоналістична «Ліга Півночі» отримала 37% голосів, популістська партія «Рух п’яти зірок» набрала 32,68% голосів. Партії не змогли створити правлячу коаліцію, в результаті президент відправив уряд у відставку.

18 травня «Ліга Півночі» і «Рух п’яти зірок» заявили про створення коаліційного уряду. А 24 травня президент Італії доручив 53-річному професору права з Флоренції Джузеппе Конте сформувати новий уряд країни.

Конте заявляв, що збирається сформувати «уряд змін». Він також анонсував переговори з ЄС «в інтересах країни шляхом створення доцільних союзів і роботу у такому напрямку, який буде відображати національні інтереси». 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+