Слухати

«Відстояли! Перемогли!»: оборонцям Маріуполя вручили нагороди від містян (ФОТО) / Новини на Громадському радіо

«Відстояли! Перемогли!»: оборонцям Маріуполя вручили нагороди від містян (ФОТО)

28 травня 2018 - 17:43
Вручили нагороди у селищі Мелекіно, неподалік від місця, де під час Другої світової війни висадився морський десант і почалося звільнення Маріуполя

Чотирьом військовим 503-го окремого батальйону морської піхоти, які несуть службу на позиціях під Маріуполем, сьогодні, 28 травня, вручили нагороди від містян. Вона називається «Відстояли! Перемогли!». Вручають цю нагороду третій рік поспіль. Вперше її ідея виникла у волонтерок Марії Подибайло та Галини Одноріг. Спочатку вона мала називатися «За оборону Маріуполя», але виявилося, що таку саму назву матиме нагорода Збройних сил України.

«Ідею з самостійної відзнакою, якою б нагороджували захисників Маріуполя, висунула Марія Подибайло. Ми виробили слоган «Відстояли! Перемогли!». За місяць чи два зробили декілька ескізів, які затвердили на громадській раді. І перші нагороди були вручені на день міста у 2015 році», — розповідає маріуполець Олександр Костюченко, який також брав участь у створенні відзнаки.

Першу нагороду отримали батьки маріупольця Андрія Назаренка, який загинув у 2015 році між Чермаликом та Павлопільським водосховищем.

Збір коштів на виготовлення нагороди оголошують у Facebook напередодні свят. Зокрема, це -  День незалежності, День морської піхоти, День Збройних сил України, День сухопутних військ, День добровольця, ​​День Нацгвардії України.

«Коли накопичується певна сума, я роблю замовлення на завод. Тоді вже знаю, скільки буде нагород і  звертаюся до командирів підрозділів, які на даний момент або проходили службу, або зараз служать на обороні міста і вони вже пропонують кандидатів на нагороди», — розповідає волонтерка Олена Золотарьова.

Серед нагороджених сьогодні — виходець з Полтавської області матрос Іван Пастухов. Каже, що не очікував отримати цю нагороду.

«Взагалі, я сюди їхав не за нагородою, а захищати свою батьківщину. Хочу сказати, що для нас такі нагороди, саме від жителів, міста багато значать. Це значить, що нас поважають», — каже він.

Вручили нагороди у селищі Мелекіно, неподалік від місця, де під час Другої світової війни висадився морський десант і почалося звільнення Маріуполя.

Крім того, сьогодні морпіхи бригади склали присягу та змінили чорні берети на синьо-зелені.

Вікторія Савицька, Маріуполь, Громадське радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+