Слухати

До осені може бути створене Держбюро військової юстиції, — Матіос / Новини на Громадському радіо

До осені може бути створене Держбюро військової юстиції, — Матіос

29 травня 2018 - 11:08
Для цього потрібно ухвалити відповідний законопроект, який був внесений до парламенту у березні цього року

Держбюро військової юстиції мое бути створене до осені. Про це на брифінгу, який транслював телеканал «112 Україна» заявив головний військовий прокурор України Анатолій Матіос перед міжнародною конференцією «Реформування системи військової юстиції України: сучасний стан та перспективи» у ХарковіВін зазначив, що невдовзі може бути ухвалений відповідний законопроект.

«Ми зробили все від нас можливе і неможливе для того, щоб ретельно, з відстоюванням кожної позиції необхідності, донести парламентарям, що цей закон (законопроект про Державне бюро військової юстиції – ред.) вкрай необхідний», — сказав Матіос.

Він додав, що головною функцією Держбюро військової юстиції будуть слідчі процеси відносно військових, які сьогодні розпорошені між різними правоохоронними органами.

«Військова прокуратура є і залишиться. Її функція – це державне публічне обвинувачення і захист у дуже рідких випадках прав військовослужбовців у вигляді звернення до суду. Система військової юстиції опікувалася б проблемами, які повинна виконувати військова поліція — розслідуванням, слідством відносно всіх військових. А це: армія, Нацгвардія, прикордонники, державні спеціальні служби, правоохоронці з розвідувальними і контррозвідувальними функціями тощо. Цих людей в державі є майже 400 тисяч», — сказав Анатолій Матіос.

ВІдповідний законопроект група народних депутатв зареєструвала у Верховній Раді 21 травня 2018 року.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+