Слухати

В Україні за два тижні на кір захворіли 2900 людей, - МОЗ  / Новини на Громадському радіо

В Україні за два тижні на кір захворіли 2900 людей, - МОЗ

29 травня 2018 - 19:46
Нова хвиля захворювань на кір розпочалася в Україні на початку квітня

В Україні за останні два тижні на кір захворіли 2900 людей. Про це розповів в ефірі Громадського радіо генеральний директор Центру громадського здоров’я МОЗ України Володимир Курпіта.

«Нова хвиля захворювання розпочалася на початку квітня. Позаминулий тиждень ми мали найвищий рівень захворюваності за весь період спалаху —зафіксовано 1600 випадків по всій території України. За минулий тиждень ситуація дещо покращилась. Ми мали 1300 випадків захворюваності на кір», — зазначив Курпіта. 

Він розповів, що особливість другої хвилі захворювань на кір полягає у тому, що хвороба почала поширюватися на старші вікові групи. 

«Зокрема, частіше почали хворіти діти у віці старше 9 років, а також дорослі від 18 років і старше. Наразі дорослі зараз складають більше 40% всіх захворілих на кір», — розповів гендиректор Центру громадського здоров’я МОЗ.

За його словами, за останні тижні летальних випадків немає, а від початку року зафіксовано 9. Також, за інформацією Володимира Куріпта, всього від початку року на кір захворіло понад 18 тисяч українців.

«Єдиним засобом профілактики кору є вакцинація. Її можна здійснювати у будь-якому віці відповідно до показань, які розглядаються лікарями. І Міністерство охорони здоров’я зараз забезпечило всю країну вакциною. Наразі близько 1 мільйона доз вакцини знаходиться у всіх регіонах України», —  розповів Володимир Куріпта.

Він зазначив, що дана вакцина бельгійського виробництва, є безпечною та ефективною. Вакцину постачає дитячий фонд ЮНІСЕФ

«Наразі МОН поширило заходи посиленої імунізації на всі вікові групи для дітей. Раніше можна було вакцинувати дітей до 9 років, тепер всіх дітей до 17 років. І, відповідно, інформація надіслана до обласних управлінь охорони здоров’я», — розповів Володимир Куріпта.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+