Слухати

На Одещині відкрили безкоштовний медичний табір для школярів (ФОТО) / Новини на Громадському радіо

На Одещині відкрили безкоштовний медичний табір для школярів (ФОТО)

31 травня 2018 - 15:14
Такий табір поки що єдиний в Україні

Лікарня міста Чорноморськ в Одеській області та місцевий відділ освіти організували медичний табір для школярів. Ініціатива безкоштовна та, на думку чиновників, дозволить дітям в ігровій формі отримати інформацію про професію лікаря. В минулому році табір працював декілька тижнів як пілотний проект. Цього ж року він буде працювати у три зміни. Наймолодші відвідувачі медичного табору – учні п’ятих класів.

Про це повідомляє кореспондент Громадського радіо

Наразі 75 дітей спостерігають за роботою лікарів, та медсестр, за маніпуляціями та операціями, беруть участь у медичних обходах. Крім того організатори планують повести школярів в  музей анатомії людини Одеського національного медуніверситету.

img_8021.jpg

Громадське радіо/Всеволод Ананьєв
Табор відкрили у Чорноморську на Одещині
Громадське радіо/Всеволод Ананьєв

У таборі дітей розділяють на групи та пропонують обрати медичну спеціалізацію. 11-річний Олександр Смирнов та його брат Володимир вибрали кардіологію.

«Тут, декілька років тому врятували нашу бабусю! З того часу я вирішив, що лікарі – це як зберігачі життя. Мені ця професія до вподоби, але я ще не знаю, чи хочу я сам бути лікарем. Ось в таборі і зрозумію», – ділиться враженнями Олександр Смирнов.

«Нам сказали, що навчать надавати першу допомогу при травмах, опіках, укусах змії. Покажуть, як працюють всі відділення лікарні, в тому числі і морг. Туди буде екскурсія обов’язково. А ще нас повезуть в музей анатомії людини Одесу в медуніверситет», – розповідає Володимир Смирнов.

img_8013.jpg

Громадське радіо/Всеволод Ананьєв
Діти-учасники медичного табору
Громадське радіо/Всеволод Ананьєв

Начальник медичного табору відділу освіти Чорноморської міськради В’ячеслав Майорський вважає: робота табору це не тільки пізнавальний процес, але і допомога медперсоналу в елементарних речах.

«Через три тижні за свою посильні роботу школярі отримають матеріальну винагороду по 400 гривень. Сума не велика, але це особисто зароблені їм гроші», – каже В’ячеслав Майорський.

img_8010.jpg

Громадське радіо/Всеволод Ананьєв
Участь у таборі безкоштовна
Громадське радіо/Всеволод Ананьєв

За словами організаторів, основні завдання медичного табору: навчання практичним навичкам надання першої медичної допомоги, можливість подивитися на медицину зсередини (відвідування операційних, моргу, лікувально-діагностичних відділень), а також допомога медперсоналу лікарні в догляді за важкими пацієнтами, супровід пацієнтів по структурним підрозділам стаціонару.

img_7991.jpg

Громадське радіо/Всеволод Ананьєв
Учасники табору
Громадське радіо/Всеволод Ананьєв

Крім того в програмі кожної зміни екскурсії в стоматологічну поліклініку, підрозділ СМП, дитячу і дорослу поліклініки, відділення комп’ютерної томографії, а також лекції з дієтології, епідеміології, охорони праці. 

Всеволод Ананьєв, Одеса

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+