Слухати

Вишинський все одно залишається для України громадянином, - міграційна служба  / Новини на Громадському радіо

Вишинський все одно залишається для України громадянином, - міграційна служба

01 червня 2018 - 19:30
Якщо громадянин України має інше громадянство, у правовідносинах з Україною він визнається виключно громадянином України

Однієї заяви особи про те, що вона відмовляється від громадянства України недостатньо.

Про це у коментарі Громадському радіо розповів начальник управління комунікацій та електронних сервісів у Державній міграційній службі Сергій Гунько.

«Є процедура виходу з громадянства України. Відповідно до статті 18 закону України «Про громадянство» вийти з громадянства може тільки особа, яка постійно проживає в іноземній державі, за межами України. Вихід з громадянства не допускається, якщо в Україні особі оголошено підозру, чи є вирок суду, який підлягає виконанню», — сказав Гунько.

Як сказав начальник управління комунікацій, згідно статі 2 закону України «Про громадянство», якщо громадянин України має також інше громадянство, у правовідносинах з Україною він визнається виключно громадянином України.

«Наявність будь-якого іншого громадянства жодним чином не впливає на відповідальність особи за порушення українських законів», — додав він.

Нагадаємо, міністерство закордонних справ Росії обіцяло допомогти заарештованому в Україні головному редактору «РИА Новости-Україна» Кирилу Вишинському. Таку заяву зробив заступник директора департаменту інформації і друку МЗС РФ Артем Кожин, передає ТАСС. Як саме будуть допомагати Вишинського, міністерство не уточнило.

Також сьогодні Апеляційний суд Херсонської області відхилив апеляцію захисту і залишив Вишинського під вартою. На суді підозрюваний заявив, що відмовляється від українського громадянства.

Нагадаємо, Кирила Вишинського затримали в Києві 15 травня після обшуків в офісі «РІА Новини», а потім доставили в Херсон на засідання суду. Його підозрюють в державній зраді. 17 травня 2018 головреда «РІА Новини-Україна» взяли під варту на два місяці без права внесення застави. Москва вимагає його звільнити.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+