Слухати

«Волю Сенцову»: у Києві підписали «червону картку» для Путіна / Новини на Громадському радіо

«Волю Сенцову»: у Києві підписали «червону картку» для Путіна

02 червня 2018 - 16:39
Активісти, одягнені в смугасті тюремні роби та зв'язані ланцюгами, пробираються крізь натовп. Згодом — театрально помирають

У Києві — чергова акція на підтримку українського режисера, політв’язня Олега Сенцова. На Майдані Незалежності збирається приблизно півтисячі людей. Активісти, одягнені в смугасті тюремні роби та зв’язані ланцюгами, пробираються крізь натовп. Згодом — театрально помирають. Так вони вимагають звільнити Сенцова та інших українських політв’язнів.

dsc07238.jpg

Катерина Коваленко/Громадське радіо
Акція на підтримку Олега Сенцова та інших політв’язнів
Катерина Коваленко/Громадське радіо
«Зараз учасники акції підписують червону картку для Кремля, яку ми поставимо під посольством Російської Федерації, а також футбольний м’яч. На картці люди пишуть, за що взагалі Росія має її отримати, на футбольному м’ячі пишуть імена і прізвища політв’язнів, які перебувають на території Росії та в Криму. МИ знаємо, що їх уже щонайменше 70 осіб», — розповідає організаторка акції Катерина Бутко.

dsc07258.jpg

Катерина Коваленко/Громадське радіо
Акція на підтримку Олега Сенцова в Києві
Катерина Коваленко/Громадське радіо
Киянка Таїсія пише на червоній картці свою записку для російської влади.

«За окупацію моєї країни, за вбитих, знедолення, за сиріт, які залишилися без батьків, і за батьків, які залишилися без дітей… І взагалі за те, що не лізьте в наш город, це наша країна й нам тут жити», — розповіла жінка.

dsc07332.jpg

Катерина Коваленко/Громадське радіо
Учасники акції залишають написи на червоній картці
Катерина Коваленко/Громадське радіо
Наталія приїхала до Києва з окупованого Криму. Каже, хотіла побачитися з друзями. Дізнавшись про акцію, не могла не прийти. В руках жінка тримає плакат із вимогою звільнити кримчан Олега Сенцова, Олександра Кольченка та Володимира Балуха.

«Шанс (на звільнення політв’язнів — ред.) завжди є. Сенцов іде до кінця. Якщо він загине, то я не знаю… Чи вигідно тій країні, щоб він загинув. Але він іде до кінця, у нього вже і зуби випадають… Це значить, що пішли незворотні процеси», — розповідає Наталія.

dsc07309.jpg

Катерина Коваленко/Громадське радіо
Акція на підтримку Олега Сенцова в Києві
Катерина Коваленко/Громадське радіо
Режисер монтажу Микола Базаркін підтримує Сенцова з професійної солідарності. Але, каже, перш за все тому, що не розуміє, за що інша країна засудила українця.

«Мені здається, что в 21 сторіччі люди, які закривають інших людей у клітки — це ненормально, це божевілля. Кожна людина вільна, тим більше та, яка нічого не скоїла. А Олег Сенцов нічого не скоїв, нікого не вбив… Така людина має жити вільним життям», — сказав учасник акції.

dsc07288.jpg

Катерина Коваленко/Громадське радіо
Учасник акції Микола Базаркін
Катерина Коваленко/Громадське радіо
У колонії Лабитнангі на півночі Росії Олег Сенцов голодує вже 20-й день. Його сестра Наталія Каплан розповідає, що йому почали давати підтримувальну терапію. За її інформацією, Сенцову вливають літр глюкози щодня.

«Я знаю тільки в загальних рисах (про стан здоров’я Сенцова — ред). Його бачила Собчак, у нього випадають зуби, волосся… Ми дізнаємося більше, коли його відвідає адвокат», — сказала сестра режисера.

Раніше адвокат Сенцова Олег Дінзе заявляв, що зможе відвідати українця 4 червня.

dsc07198.jpg

Катерина Коваленко/Громадське радіо
Учасниця акції на підтримку Олега Сенцова
Катерина Коваленко/Громадське радіо
Стан здоров’я режисера дуже хвилює його рідних і друзів, каже друг політв’язня Олексій Гриценко. За його словами, у Сенцова — твердий характер. Якщо він вирішив, що готовий віддати життя, якщо його вимоги не задовольнять, то вже не відступить.

«Ми зараз проводимо флешмоби легкі, а в Олега флешмоб дуже важкий… До нього вже приєдналися інші політв’язні, які готові віддати свої життя, якщо не буде звільнення. Знаючи Олега, це для нього серйозно», — розповів Гриценко.

Про всі акції в Україні та світі, які проходять на його підтримку, Олег Сенцов дізнається, каже сестра. Але він отримує цю інформацію із затримкою. Про сьогоднішній протест Сенцов дізнається не раніше понеділка.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+