Слухати

«Це вияв дискримінації», - релігієзнавець про молитву Порошенка за надання автокефалії УПЦ / Новини на Громадському радіо

«Це вияв дискримінації», - релігієзнавець про молитву Порошенка за надання автокефалії УПЦ

03 червня 2018 - 20:01
Водночас суддя Конституційного суду України Сергій Головатий сказав, що підтримує заяву Порошенка

Заява президента України Петра Порошенка в Мадриді про те, що він молитиметься за якнайшвидше надання томосу про автокефалію Українській православній церкві, є виявом дискримінації щодо представників інших релігій в країні. Таку думку в коментарі Громадському радіо висловив релігієзнавець Михайло Кольцов.

«Будь-який акцент на одній релігії є дискримінацієї щодо інших релігій, які так само є на території України. Фактично, він (Порошенко, — ред.) порушує умови толерантності, бо визначає, що на державному рівні прийнятною релігійною традицією вважається тільки одна — православна. Причому в певній модифікації. Мені ця заява видається неприйнятною, тому що президент не має наголошувати на пріоритеті будь-якої церкви», — сказав Кольцов.

На його думку, державні особи на високих посадах не повинні коментувати питання релігії та наголошувати, що якась релігійна традиція є прийнятнішою, ніж інша.

Водночас суддя Конституційного суду України Сергій Головатий сказав Громадському радіо, що не може коментувати заяву Порошенка як юрист. Але зазначив, що підтримує заяву, як вірянин.

«Всі ці роки і я очікую, що буде наданий томос. Я, як українець і як християнин, який хотів би, щоб Українська православна церква була урівнена в правах стосовно інших православних помісних церков, так само робитиму те, що робить президент: молитимусь, щоб якомога швидше Україна, українська церква та українські віряни здобули рівноправність у вселенському православному світі», — сказав Головатий.

Нагадаємо, сьогодні президент України Петро Порошенко взяв участь у молитві за мир в Україні разом із українською громадою Іспанії в Мадриді. Там він заявив, що молитиметься за позитивне рішення синоду Вселенського патріархату про надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві до 1030 річниці Хрещення Русі.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+