Слухати

Чому у Києві нашестя метеликів? Пояснює ентомолог (ФОТО, ВІДЕО) / Новини на Громадському радіо

Чому у Києві нашестя метеликів? Пояснює ентомолог (ФОТО, ВІДЕО)

04 червня 2018 - 23:13
У столиці одночасно з’явилося багато метеликів через раптовий прихід весни, зазначає ентомолог

У соціальних мережах публікують фото і відео з небаченою кількістю метеликів на вулицях Києва. Кияни вражені кількістю цих гарних комах довкола. Кілька метеликів залетіли навіть в приміщення, де розташоване Громадське радіо.

Ентомолог, професор, доктор біологічних наук Валерій Корнеєв пояснює, що сьогодні кияни могли бачити десятки тисяч метеликів, що мають назву сонцевик чорно-рудий (Nymphalis xanthomelas).

Гусінь сонцевика живиться на листяних деревах, переважно на вербах і тополях. Минулий рік був для цього виду особливо сприятливий.

«Весна цьогоріч була «моментальною», то ж і метелики, що дожили до весни у хованках, відклали яйця практично одночасно, у перший же сприятливий день. Відтак, усі гусениці (а їх було ще більше, ніж торік), швидко розвинулися за травень, залялькувалися також майже у той самий час. Лялечка розвивалася трохи більше тижня, поки всередині неї сформувалися крильця і ніжки, і щойно вночі пройшов добрячий дощ, усі лялечки луснули, і вранці сьогодні дружно повиходили імаго, тобто, дорослі метелики», — пояснив Корнєєв.

Ентомолог зазначив, що у Європі та Центральній Азії метеликів стає все менше через вплив людини та непрогнозовані природні умови, зокрема, використання отрутохімікатів, розорювання та випалювання трави.

Натомість сонцевик чорно-рудий стійкіший, легко мігрує і всюди знаходить їжу, тому й помітили, що цих метеликів побільшало.

Метелики літатимуть до зими, а потім заховаються на горища, в листя і дупла до весни. 1015%, залежно від того, яка буде зима, доживуть і дадуть нову ґенерацію наступної весни, зазначив Корнеєв. Якщо ж метеликів буде дуже багато, їх може вразити епізоотія (поширення інфекційної хвороби), і тоді їх знову стане дуже мало, пояснив учений.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+