Слухати

СБУ: перевірка на поліграфі підтвердила, що Савченко готувала теракт / Новини на Громадському радіо

СБУ: перевірка на поліграфі підтвердила, що Савченко готувала теракт

04 червня 2018 - 13:39
У СБУ заявляють, що дослідження на поліграфі спростувало позиції захисту, а сама Надія Савченко свідомо протидіяла експертизі

СБУ оприлюднили результати психологічної експертизи з використанням поліграфу. Згідно з висновками експертів, Надія Савченко готувала теракт та плани вбивства керівників держави.

«За результатами проведеного дослідження комісією експертів надано категоричні висновки про наявність у Савченко позитивних психофізіологічних реакцій, які свідчать, зокрема, про те, що вона обговорювала плани насильницького повалення конституційного ладу, брала участь у незаконних діях з поваленням конституційного ладу та особисто готувала насильницьке повалення конституційного ладу», — повідомляє СБУ.

Згідно з дослідженням на поліграфі, Надія також обговорювала плани збройного захоплення влади та брала участь у підготовці збройного захоплення влади, для чого підшукувала та перевозила зброю.

Підтвердили реакції Савченко і те, що вона обговорювала свої плани з Володимиром Рубаном, з ватажком «ДНР» Олександром Захарченком та так званим «в. о. заступника голови Ради міністрів «ДНР» Олександром Тимофєєвим.

«Савченко обговорювала зі спільниками плани вбивства керівників держави, зокрема особисто розподіляла ролі в замахах. Нею був розроблений чіткий план вбивства керівників держави, вона домовлялася зі спільниками, хто і що має робити під час замаху на вбивство керівників держави», — повідомляє СБУ

Поліграф також засвідчив, що Савченко готувалася здійснити теракт в «Урядовому кварталі» та будівлі Верховної Ради.

Експерти не виявили позитивних психофізіологічних реакцій на питання поставлені стороною захисту, кажуть у відомстві.

Через свідому протидію проведенню судової психологічної експертизи комісія експертів не поставила усі питання, дослідження припинили.

У СБУ зазначають, що проведення експертизи їм доручив Київський науково-дослідний інститут судових експертиз Міністерства юстиції України.

Нагадаємо, Савченко затримали 22 березня цього року. З неї зняли депутатську недоторканність та арештували, після чого вона одразу оголосила голодування.

Надію Савченко підозрюють у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) ; ч. 1 ст. 14 (готування до злочину), ч. 2 ст. 28 (вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією), ст. 112 (посягання на життя державного чи громадського діяча); ч. 3 ст. 258 (терористичний акт); ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації); та ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+