Слухати

Пожежа у Чорнобильській зоні: радіаційний фон в нормі / Новини на Громадському радіо

Пожежа у Чорнобильській зоні: радіаційний фон в нормі

05 червня 2018 - 21:25
На площі 10 га триває гасіння сухої трави, повідомляють у ДСНС

У Чорнобильській зоні відчуження триває гасіння загоряння сухої трави на площі близько 10 га. Радіаційний фон не перевищує безпечні норми, повідомляють у ДСНС.

«Станом на 21:00, авіацією  ДСНС здійснено 19 скидів (86 тонн) з них літаками АН-32П здійснено 7 скидів води (56 тонни), вертольотом Мі-8 здійснено 12 скидів води (30 тонн). До гасіння пожежі залучено 33 одиниць техніки та 149 чоловік», — повідомляють у ДСНС.

Радіаційний фон на безпечному рівні.

Зокрема, зазначається, що в Києві радіаційний фон становить 11 мікрорентген на годину при безпечному рівні до 30 мікрорентген. Радіаційний фон у місті Чорнобиль становить 24,1 мкР/год годину при нормі до 50 мкР/год. На промисловому майданчику Чорнобильської АЕС радіаційний фон складає 50.7 мкР/год (безпечний рівень — до 140 мкР/год).

Осередок пожежі знаходиться поблизу села Копачі, де зараз працюють дозиметристи. Ліс не горить – горить трава, кажуть у ДСНС.

Район підвищеного радіаційного вмісту «Рудий ліс» знаходиться на відстані близько 4 км від місця пожежі.

Нагадаємо, 5 травня у зоні відчуження виникла лісова пожежа, яка розповсюдилася по площі в 10 гектарів.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+