Слухати

Дані щодо звільнених з полону українців, яких перевіряли щодо співпраці з РФ, не підлягають оприлюдненню, — СБУ / Новини на Громадському радіо

Дані щодо звільнених з полону українців, яких перевіряли щодо співпраці з РФ, не підлягають оприлюдненню, — СБУ

05 червня 2018 - 10:02
Раніше повідомлялося, що СБУ не передала списки цих людей до служб соцзахисту, і вони мають проблеми з отриманням допомоги від держави

Дані щодо перевірки українців, звільнених з полону самоназваних «ДНР» та «ЛНР», не підлягають оприлюдненню. Про це повідомила речниця СБУ Олена Гітлянська у відповідь на нформаційний запит Громадського радіо.

«Співробітниками Служби безпеки України проведено опитування колишніх заручників з метою встановлення членів незаконних збройних формувань, співробітників спецслужб т. зв. «ДНР», «ЛНР» та Російської Федерації, причетних до порушення прав та свобод громадян у період незаконного утримання на непідконтрольній території України, збору інформації щодо конкретних фактів збройної агресії РФ проти України, нелюдських умов тримання в заручниках, фізичного насилля та катувань, морально-психологічного знущання та інших порушень конституційних прав громадян України, а також отримання відомостей щодо місць перебування осіб, безвісти зниклих у районі проведення АТО.

У повідомленні зазначено, що така інформація не підлягає оприлюдненню, оскільки використовується в оперативно-службовій діяльності силових органів.

Раніше повідомлялося, що українці, які були звільнені з полону з окупованих районів Донецької та Луганської областей 27 грудня, не отримали державну матеріальну допомогу та мають проблеми з працевлаштуванням і житлом. СБУ не передала списки цих людей до служб соціального захисту.

34 473 602_1 721 436 681 267 183_8 030 385 994 979 082 240_n.jpg

Громадське радіо
Відповідь на інформаційний запит Громадського радіо
Громадське радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+