Слухати

З’явилися деталі затримання українця в Москві / Новини на Громадському радіо

З'явилися деталі затримання українця в Москві

05 червня 2018 - 16:06
Андрія Гашенка арештували за контрабанду запчастин для військової техніки, адвокат Чудовський каже — запчастини не мали відповідного маркування

Запчастини, за контрабанду яких у Москві затримали українця Андрія Гашенка, — не військові. Про це повідомив адвокат Ігор Чудовський.

Андрія Гашенка затримали у Москві 31 травня, а 4 червня Лефортовський суд Москви арештував його на місяць за підозрою у контрабанді запчастин для військової техніки.  

Андрій Гашенко, за словами адвоката, займався підприємницькою діяльністю. На прохання свого товариша, він сконтактував у мережі з інтернет-продавцем, аби дістати конденсатор, який випускає завод у Росії, замовив десять приладів. 

«Продавець, отримавши з заводу товар, подзвонив Андрію Гашенку і запропонував приїхати до Москви, аби забрати їх, — розповідає Чудовський. — Для мене, як для адвоката без технічної освіти одразу постало запитання, чи ці конденсатори військового призначення. На що люди, причетні до розслідування, сказали: «Ні! На конденсаторах, які використовуються на танках стоїть клеймо у вигляді ромба, а на цих такого клейма немає!»

Чудовський каже, що продавець — агент ФСБ Росії. Сам продавець у суді розповів, що перед операцією його відвідали працівники ФСБ, не знайшли нічого протизаконного, лише попросили повідомити про приїзд покупця з України.

Андрія Гашенка затримали одразу після операції.

«Станом на зараз апеляцію на рішення суду про арешт не подано! Інформації про зустріч консула з нашим громадянином немає. Яка контрабанда на відстані 800 км до кордону?», — каже Чудовський. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+