Слухати

Найближчим часом Україна передасть позов проти Росії до Міжнародного суду ООН, - Клімкін

06 червня 2018 - 16:51
Меморандум, який буде поданий стосовно порушення Росією конвенції щодо заборони фінансування тероризму, складає більше десяти тисяч сторінок
Найближчим часом Україна передасть позов проти Росії до Міжнародного суду ООН, - Клімкін / Новини на Громадському радіо

Найближчим часом Україна передасть позов проти Росії до Міжнародного суду ООН. Про це під час візиту до Харкова повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, виступаючи перед студентами Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого. Йдеться про порушення Конвенції про заборону фінансування терроризму та про заборону расової дискрімінації.

«Я не можу, звичайно, коментувати меморандуми до того, як вони 12 числа офіційно будуть передані до Міжнародного суду. Меморандум, який буде поданий стосовно порушення Росією конвенції щодо заборони фінансування тероризму, складає більше десяти тисяч сторінок. Те, що спільна група, яка працює під керівництвом наших голандських друзів, зараз однозначно довела, хто почав цей рух на территорії окупованого Донбасу, ще раз показує, що всі прекрасно розуміють, що відбувалося і що відбувається».

Втім, жодної конкретики щодо арештованого на 2 місяці в російській тюрмі харків’янина Андрія Гашенка, Павло Клімкін не сказав.

«Звичайно, ми намагаємося пробитися, наші консули намагаються пробитися. Я завжди всім кажу: на территорії Росії жоден український громадянин не може почуватися спокійно. Кожен має враховувати, що може натрапити на провокації російських спецслужб. Нікого, хто потрапляє в російський полон, ми за визначенням не залишимо без підтримки».

Раніше адвокат Гашенка, Ігор Чудовський, в інтерв’ю Громадському радіо, розкритикував роботу українського МЗС.

За його словами, вийти на звязок з черговим по горячій лінії міністерства дуже важко, та й той не поспішає допомогати.

«Говорю: я — адвокат Гошенка Андрія Євгеновича сімдесят третього року народження, він потрапив в біду, ось заарештований, мені б хотілося, щоб консул зустрівся, на що він сказав: нам це відомо і реєструвати не будемо, пишіть листи. Подзвонив менеджер кризового департаменту Міністерства закордонних справ: Ігор Вя’чеславович, ми знаємо про цю ситуацію, консул уже займається вашим питанням, вам телефони для контакту».

Половина номерів, каже Чудовський, не відповідає, а за одним — вдалося додзвонитися до радника консула України в России. Той сказав:пишіть листа.

Софія Мітіна, Харків, Громадське радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+