Слухати

Режисерка Кіра Муратова померла на 84-ому році життя / Новини на Громадському радіо

Режисерка Кіра Муратова померла на 84-ому році життя

07 червня 2018 - 08:26
Фільм режисерки «Астенічний синдром» отримав спеціальний приз Берлінського фестивалю у 1990 році

Кінорежисерка і сценаристка Кіра Муратова померла на 84-му році життя.

Про це вчора повідомив телепродюсер Юрій Мінзянов. Чоловік Кіри Муратової Євгеній Голубенко підтвердив інформацію про її смерть Buro 24/7. Кіра Муратова жила і працювала в Одесі.

Нагадаємо, Кіра Муратова народилася в Румунії у 1934 році. В 25 вона закінчила режисерський факультет ВДІК. За кілька років стала режисеркою в Одеській кіностудії, потім працювала у «Ленфільмі».

На її рахунку два десятки фільмів. Серед них — «Короткі зустрічі», «Довгі проводи», «Астенічний синдром», «Три історії», «Настроювач», «Мелодія для шарманки» та інші. Фільм «Астенічний синдром», який вийшов на екрани в 1989 році, був удостоєний Спеціального призу журі «Срібний ведмідь» 40-го Берлінського кінофестивалю в 1990 році.

Її останньою роботою став фільм «Вічне повернення», що вийшов на екрани в 2012 році. Чотири роки тому Кіра Муратова заявила про завершення кар’єри.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+