Слухати

Поліцейські Маріуполя розповіли, навіщо вивчали жестову мову (ФОТО) / Новини на Громадському радіо

Поліцейські Маріуполя розповіли, навіщо вивчали жестову мову (ФОТО)

08 червня 2018 - 18:09
Світлана та Микита Левицькі, які мають вади слуху, тренували поліцейських під час навчання і приймали іспит

У Маріуполі поліцейські пройшли другий етап проекту вивчення жестової мови «Ластівка». Протягом місяця 20 співробітників Головного управління Національної поліції в Донецькій області вивчали дактиль-абетку та ази спілкування з людьми з вадами слуху.

На іспиті було три завдання — розповідали про себе жестовою мовою, перекладали на неї слова і відповідали на питання Світлани та Микити Левицьких, які мають вади слуху. Саме вони тренували поліцейських під час навчання і приймали іспит.

«Цей проект унікальний для України. Я вирішила його організувати, бо реально знаю, з якими проблемами стикаються люди, які не чують.  У мене онука така. І найбільше, що я можу для неї зробити, це розповсюджувати вивчення жестової мови. З проблемами люди часто звертаються до поліцейських, тому почали навчання з них. Маю ще плани продовжити проект для рятувальників і лікарів швидкої допомоги», — розповіла авторка проекту Анжела Тимченко.

Погоджується з Анжелою Світлана Левицька, жестами пояснює, що нерідко стикається з нерозумінням у медзакладах: «Коли лікар тебе не розуміє, не може надати допомогу».

Серед поліцейських слухачів курсу  дільнична Дар’я Жернакова, каже, що навчання було нескладним, але незвичним.

«Аби пояснити щось жестами, треба складати пальці рук так, як у побуті не робиш. Тому довго доводилось звикати до рухів», — каже Дар’я.

Першим етапом проекту «Ластівка» стало навчання патрульних поліцейських Маріуполя.

Анна Котихова, Маріуполь, Громадське радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+