Слухати

«Став символом вірності до кінця»: історія фото вбитого собаки прикордонників Луганська / Новини на Громадському радіо

«Став символом вірності до кінця»: історія фото вбитого собаки прикордонників Луганська

08 червня 2018 - 10:55
Коли розпочався штурм, кінолог не зміг дістатися до свого підопічного, коли ж йому це вдалося, він знайшов Тора мертвим, з трьома кульовими пораненнями

Після початку штурму бойовиками Луганського прикордонного загону 2 червня 2014 року в інтернеті з’явилося фото вбитого собаки прикордонників.

Литовська художниця Беата Куркуль, героями картин якої часто стають прикордонники, розповіла історію цього собаки.

За її словами, пес озивався на ім’я Тор. В 2014 році разом зі своїм кінологом Тор приїхав з Мукачівського загону до Луганського на посилення. До штурму загону лишалося близько чотирьох місяців. Коли почався обстріл, собака знаходився в зоні відпочинку. Кінолог не міг дістатися до свого підопічного. Обстріл скінчився. Але Тор зник.

«Пізніше прикордонники знайдуть його мертвим, з трьома кульовими пораненнями, і поховають», — розповіла художниця і додала:

«Писали і розповідали різне. Що пса застрелили бойовики – він не пускав їх в казарму. Що собаку були змушені застрелити свої, щоб під час виходу він не загавкав і не видав прикордонників», — пише Беата Куркуль.

tor_0.jpg

Державна прикордонна служба
Собака прикордонників Тор
Державна прикордонна служба

Читайте также: При захватах «скорая» Луганска не хотела забирать раненых пограничников

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+