Слухати

Картки в’язнів ГУЛАГу не знищували, - МВС Росії  / Новини на Громадському радіо

Картки в'язнів ГУЛАГу не знищували, - МВС Росії

09 червня 2018 - 08:05
Питання щодо карткок поставив директор Музею історії ГУЛАГу Роман Романов

Заступник міністра внутрішніх справ РФ Ігор Зубов заявив, що архівні картки в’язнів радянських концтаборів «зберігають вічно». Про це йдеться в повідомленні президентської Ради з прав людини.

Зубов на засіданні в Йошкар-Олі підкреслив, що ці картки є «документом суворої звітності». Дані про відсутність в архіві конкретного досьє «слід розглядати окремо».

Питання щодо карткок поставив директор Музею історії ГУЛАГу Роман Романов, який, за даними газети «Коммерсант», написав про це главі Ради при президенті РФ щодо розвитку громадянського суспільства та прав людини Михайлу Федотову. У листі йшлося про те, що особисті справи знищувалися, але залишалися зкартки з інформацією про в’язнів ГУЛАГу і їх переміщення. Ці картки знищують з 2014 року.

У листі Романов каже, що начальник інформаційного центру Магаданського главку МВС у відповідь на запит одного з дослідників розповів про наказ від 12 лютого 2014 року, що має гриф «для службового користання». Цей документ регламентує термін зберігання карток: до досягнення ув’язненими 80-річного віку.

Газета писала, що це не єдиний випадок. Мешканка Підмосков’я Ніна Трушина не змогла отримати облікову картку від магаданського управління МВС. У відомстві їй повідомили, що картка буде знищена. Вона спробувала оскаржити це в Верховному суді, але той їй відмовив.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+