Слухати

В Україні заборонили польоти дронів над центральними вулицями, дорогами, залізницею і портами / Новини на Громадському радіо

В Україні заборонили польоти дронів над центральними вулицями, дорогами, залізницею і портами

11 червня 2018 - 21:00
Відповідний тимчасовий порядок затвердила Державіаслужба

Державна авіаційна служба України заборонила польоти дистанційних пілотованих повітряних суден на дорогами державного значення, центральними вулицями міст і сіл, залізницями, місцями аварій тощо. Відповідні обмеження виписані у Тимчасовому порядку використання повітряного простору України на офіційному сайті Державіаслужби.

Згідно з цим документом, польоти безпілотників до 2 кг мають здійснюватися лише вдень. При цьому заборонено польоти над:

  • дорогами державного значення (міжнародні, національні, регіональні, територіальні);
  • центральними вулицями міст, селищ міського типу та сіл;
  • залізними дорогами державного та регіонального значення (але дозволено перетинати їх);
  • над та вздовж ліній електропередачі, продуктопроводів, крім випадків виконання польотів за узгодженням з власником об’єкту. 

Крім того, не можна використовувати безпілотники над об’єктами під охороною, які визначені Міноборони, МВС, ДПСУ, Нацгвардією, УДО тощо.

Також дрони не можуть літати над:

  • промисловими зонами, електростанціями, залізничними станціями, морськими портами, сховищами пального, нафти, газу, тощо;
  • місцями (районами) аварій та катастроф (крім задіяних в ліквідації їх наслідків та пошуково-рятувальних роботах);
  • колоніями, СІЗО, крім випадків виконання польотів в інтересах адміністрацій зазначених установ та ізоляторів;
  • зонах поліцейських/антитерористичних/спеціальних операцій (крім задіяних в цих операціях);
  • зонах, визначених для забезпечення безпеки осіб, відносно яких здійснюється державна охорона;

При цьому максимальна висота польоту має бути не вищою 50 м над рівнем земної (водної) поверхні, а швидкість польоту повинна становити не більше 160 км/год.

Порушення правил повітряних польотів і порядку використання повітряного простору тягнуть за собою наступну відповідальність:

Окрім того, у разі запуску дрона масою понад 2 кг, потрібно подати заявку на використання повітряного простору та за потреби отримати відповідні дозволи від Повітряних сил ЗС України, органів Державної прикордонної служби України, органів об’єднаної цивільно-військової системи організації повітряного руху України, органів обслуговування повітряного руху та управління повітряним рухом тощо.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+