Слухати

Європа застосує контрзаходи проти мит США на сталь і алюміній / Новини на Громадському радіо

Європа застосує контрзаходи проти мит США на сталь і алюміній

11 червня 2018 - 08:20
Про це заявила канцлерка Німеччини Ангела Меркель, коментуючи рішення президента США Дональда Трампа відмовитися від підтримки комюніке G7

Європа застосує контрзаходи проти мит США на сталь і алюміній. Про це заявила канцлерка Німеччини Ангела Меркель, коментуючи рішення президента США Дональда Трампа відмовитися від підтримки комюніке G7, передає Reuters.

«Відмова від рішення (підписувати комюніке, — ред) через твіт, зрозуміло, розчаровує і також трохи пригнічує», — сказала глава німецького уряду. За словами Меркель, Берлін «підтримує документ, його ухвалено і він має законну силу».

Як і Канада, Європейський союз готує контрзаходи проти мит США на імпорт сталі та алюмінію відповідно до правил Світової організації торгівлі, сказала Ангела Меркель.

«Тому ми не дозволимо себе грабувати знову і знову. Замість цього ми теж діємо», — заявила канцлерка Німеччини.

За її словами, саміт не зумовлює кінець трансатлантичного партнерства між Європою і США, але Європа більше не може покладатись на свого союзника. На думку Меркель, тепер Європа має зміцнювати альянси з Канадою, Японією. 

Нагадаємо, 31 травня США ввели підвищені тарифи на сталь та алюміній з ЄС, Канади та Мексики. З 1 червня уся сталь з країн союзу, Канади та Мексики підпадає під 25% мито, а алюміній з цих країн — на 10%.

Напередодні саміту G7 шість країн з «Великої сімки» розкритикували рішення Америки про введення нових мит. Лідери європейських країн також пригрозили США заходами у відповідь.

Канада, наприклад, заявила про намір з 1 липня ввести підвищені тарифи на експорт США. Мита будуть стосуватися американської сталі і деяких споживчих товарів — йогуртів, віскі і кави.

Європейська комісія підтримала встановлення мит на імпорт американських товарів на суму €2,8 млрд з початку липня. 

Глава французького мінфіну Брюно Ле Мер 3 червня заявив, що у Вашингтона є всього кілька днів, щоб уникнути торгової війни з союзниками. Трамп відповів, що не боїться торгової війни. За його словами, протягом багатьох років інші країни отримували вигоду в торгівлі «за рахунок США».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+