Слухати

90-кілограмовий подарунок: Україна подала меморандум у справі Росії до Міжнародного суду ООН / Новини на Громадському радіо

90-кілограмовий подарунок: Україна подала меморандум у справі Росії до Міжнародного суду ООН

12 червня 2018 - 13:24
Порошенко відзначив, що дата подання меморандуму — день Росії, а Клімкін назвав це 90-кілограмовим подарунком

Україна подала до Міжнародного суду ООН меморандум у справі проти Росії щодо порушення Міжнародної конвенції про заборону фінансування тероризму. Про це президент Петро Порошенко повідомив у Facebook.

«Дуже символічно, що Міжнародний суд ООН визначив саме 12 червня – День Росії – для подачі Меморандуму у справі України проти Росії щодо порушення Міжнародної конвенції про заборону фінансування тероризму та Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм расової дискримінації», – зазначив він.

За словами Порошенка, подання меморандуму у справі проти Росії – «важливий етап у доведенні того, що за всі свої протиправні дії РФ нестиме відповідальність».

Водночас міністр закордонних справ Павло Клімкін у своєму твіттері назвав цю справу своєрідним подарунком для РФ, який важить близько 90 кілограмів і 17 500 сторінок тексту в 29 томах.

«Сьогодні РФ отримає від нас своєрідний «подарунок» в МС ООН. Він важить близько 90 кг, складається з 17 500 сторінок тексту і міститься в 29 томах. Подаємо наш меморандум по фінансуванню тероризму і расовій дискримінації», — сказав він. 

Прес-секретарка МЗС України Мар’яна Беца зазначила, що Міжнародний суд попередньо визначив графік письмових подань. Кількість сторінок залежить від сторони, що їх подає, проте МС зобов’язаний прийняти подання та зареєструвати. 

«Росія може заперечити проти юрисдикції, але в будь-якому разі наші документи з усіма додатками приймаються автоматично. Далі йде розгляд», — прокоментувала вона Громадському радіо

Читайте також: Україна подала в гаазький трибунал меморандум щодо порушення Росією морського права

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+