Слухати

Афіни та Скоп’є домовились про назву Македонії / Новини на Громадському радіо

Афіни та Скоп'є домовились про назву Македонії

12 червня 2018 - 19:19
Відповідно до домовленостей, КЮРМ буде перейменована на Республіку Північну Македонію

Греція та колишня Югославська Республіка Македонія досягли домовленостей, які мають вирішити багаторічну суперечку щодо назви країни. Про це повідомляє грецьке видання ekathimerini з посиланням на заяву прем’єр-міністра Греції Алексіса Ципраса.

«У нас є угода», — сказав прем’єр-міністр Греції Алексіс Ціпрас. 

«Я щасливий, тому що у нас є хороша угода, яка охоплює всі передумови, встановлені грецькою стороною», — заявив він грецькому президенту Прокопісу Павлопулусу під час зустрічі, яка траслювалась по телебаченні.

Відповідно до домовленостей, КЮРМ буде перейменована на Республіку Північну Македонію.

Суперечка щодо назви Македонії триває з 1991 року — часу здобуття незалежності Македонією, яка до того носила назву Соціалістична республіка Македонія, що не викликало спротиву з боку Греції.

Після 1991 року Греція вважає, що назва держави є узурпацією назви її історичної провінції. Через це тривалий час блокується вступ Македонії до ЄС і НАТО.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+