Слухати

CONIFA заявила, що поза політикою  / Новини на Громадському радіо

CONIFA заявила, що поза політикою

12 червня 2018 - 16:26
Організатори чемпіонату з футболу серед невизнаних територій заявляють, що вони політично нейтральні

Конфедерація незалежних футбольних асоціацій (CONIFA), яка проводила чемпіонат серед «самопроголошених утворень», заявила, що є політично нейтральною.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

На запитання щодо участі у «чемпіонаті» команд угруповань «ДНР» і «ЛНР», конфедерація заявила , що «не займає жодної позиції щодо політичного статусу самопроголошених республік».

«CONIFA хоче наголосити, що є політично нейтральною, волонтерською благодійною організацією, що зареєстрована у Швеції. CONIFA не займає жодної позиції щодо політичного статусу організацій-членів. CONIFA не займає жодної позиції щодо політичного статусу самопроголошених республік – Луганської та Донецької – на Донбасі. Наші змагання не мають політичного контексту, ми політично нейтральні. Ми лише надаємо платформу для усіх, – незалежно від політики, раси, релігії або історії, – щоб грати у футбол», – заявила організація у письмовому коментарі для Радіо Свобода.

До CONIFA входять невизнані FIFA футбольні федерації, що представляють невизнані або визнані лише деякими країнами «самопроголошені утворення». Організацію створили п’ять років тому зі штаб-квартирою у Швеції, а власний «чемпіонат світу» вона почала проводити з 2014 року.

Нагадаємо, із 4 по 10 червня у Лондоні відбувався «чемпіонат світу», організований Конфедерацією незалежних футбольних асоціацій (CONIFA).

Неофіційна футбольна команда «Kárpátalja», назва якої з угорської перекладається як «Закарпаття», 10 червня виграла турнір, в якому взяли участь також збірні Абхазії, Тибету, Секейського краю та команди так званих «ДНР» тат «ЛНР».

На цей прецедент відреагували міністр закордонних справ України Павло Клімкін, міністр спорту та молоді Ігор Жданов і Федерація футболу України.

У CONIFA заявила, що стурбовані закликами ФФУ та міністра спорту України до правоохоронних органів – вжити заходів до гравців Kárpátalja.

Облдержадміністрація Закарпаття заявила, що серед гравців «Карпатальї» немає українців.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+