Слухати

У Львівській облраді перекриття траси через сміття назвали політичною акцією / Новини на Громадському радіо

У Львівській облраді перекриття траси через сміття назвали політичною акцією

12 червня 2018 - 18:41
Декілька кілометрові черги й заблокований рух – мешканці села Луб`яне, що біля містечка Миколаїв на Львівщині перекрили міжнародну трасу Київ-Чоп

Від  ранку люди ходили пішохідним переходом й не давали автівкам проїхати. До обіду черга з машин розтяглася ледь не до Львова.  Люди обурені сміттям, яке звозять до них у село. Скаржаться, мовляв, відходи привозять потайки не лише з Миколаєва, але й Львова та Дрогобича. Люди побоюються, що перетворяться у другі Грибовичі – це полігон на який до пожежі 2016-го звозили сміття зі Львова. Місцеві кажуть, що вже зараз рівень нітратів у криницях значно перевищує норму.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського радіо

«Зараз просто користуються добротою миколаївських жителів і звозять сміття понаднормово. На сміттєзвалищі відбувається завезення сміття поза правилами, його просто закидають піском і закопують вночі», – говорить одна з учасниць акції. 

«Нас завалюють повністю сміттям, ми змушені (вийти на акцію протесту – авт.), оскільки в нас є також діти, онуки є, в нас вже в криницях плівка стоїть, не можливо воду пити, ми їздимо до джерела воду набирати, і тому ми вийшли на такий протест, тому що у нас неможливо. Зараз така спека пішла. Вони те все возять, загортають, а ми цим дихаємо», – додає учасниця акції Любов.

Люди блокували рух до 14:00, саме тоді почали знову пропускати машини. До цього часу водії змушені були чекати під сонцем чи шукати об’їзні шляхи. Мешканці припинили блокаду до 17:00 саме тобі мала початися позачергова сесія Миколаїської міськради, на якій мали б розглянути сміттєве питання.

«(Вимагаємо, ред.) щоб міський голова скликав сесію міської ради, щоб розірвав договір з фірмою ЕКО-тек, яка обслуговує миколаїське сміттєзвалище, і власне, щоб це сміттєзвалище було частково закрите»,  — говорить учасник акції. 

В обласній адміністрації ж запевняють, що сміття вивозять в межах норми – 120 тон на добу. Мовляв, наразі полігон у Миколаєві один з найкращих в області. 

«Була укладена угода між інвестиційною компанією і міською владою про те, що цей полігон переходить їм у користування, вони його облагороджують і відповідні кошти вкладають. Ця інвестиційна компанія має ліміт на рік і в рамках цього ліміту вона може собі корегувати: в один день завести більше, в один менше, щоб не перевищити річний ліміт. Річний ліміт – 50 тисяч тон в рік», – говорить директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства ЛОДА Назарій Романчук

За словами посадовця, полігон у Миколаєві не є пріоритетним для Львівщини, тому як тільки в області з’являться комплекси для утилізації відходів, це сміттєзвалище рекультивують і повністю закриють. Наразі ж, запевняє: ОДА наглядає, щоб експлуатація сміттєзвалища відбувалась належним чином. Акцію ж називає політичною.

«Львівська міська рада у попередні роки показала, як на темі сміття можна робити політику і користатися цим у своїх політичних цілях. Користуються (учасники сьогоднішньої акції – авт.) проблемою сміття, маніпулюючи думкою людей, і тими фактами, які є і від цього отримують свої політичні вигоди. На сьогодні все сміття, яке вивозиться зі і Львова, їде на полігони як області так і за межі нашої області, зокрема, на миколаївський полігон. Воно проходить відповідне зважування, більше того, всі машини які їдуть, обладнані GPS-тренерами і ми кожного ранку маємо звіти про те, скільки сміття поїхало на той чи інший полігон, в котрій годині воно виїжджало, яка його маса, який перевізник це робив, якою машиною їхав», – говорить Назарій Романчук. 

Обласні чиновники обіцяють провести з мешканцями Миколаєва та прилеглих сіл зустрічі, щоб вкотре пояснити громаді, що відбувається на полігоні. Учасники акції натомість запевняють: якщо нічого не зміниться, то перекрить заїд до сміттєзвалища

Ірина Саєвич

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+