Слухати

В Одесі – скандал навколо реставрації Воронцовської колонади / Новини на Громадському радіо

В Одесі – скандал навколо реставрації Воронцовської колонади

12 червня 2018 - 14:14
Місцеві активісти вважають: реставрація ведеться не компетентно та загрожує пам’ятнику архітектури. Виконавці робіт це заперечують

Воронцовська колонада — одна з візитних карток Одеси. Торік міська влада почала масштабну реставрацію об’єкту культурної спадщини. На зиму його «законсервували», а перед початком нового курортного сезону тут знову почались роботи. Їх виконують за рахунок місцевого бюджету. Замовник – управління капітального будівництва Одеської міської ради. 

Але містян засмутила важка техніка, яку задіяли у процесі, та деякі види робіт.

Про це кореспонденту Громадського радіо розповів активіст Юрій Нікітін

img_20 180 611_182 718.jpg

Громадське радіо/Всеволод Ананьєв
Реставрація Воронцовської колонади
Громадське радіо/Всеволод Ананьєв
«Хвилювання викликали роботи, які там розпочались після відновлення реставрації. Ці роботи, самі по собі, не сумісні з таким поняттям як «реставрація»! За допомогою важкої техніки було демонтовано частину амфітеатру. Крім того там почали споруджувати вимощення для заливки бетоном, це теж несумісно з поняттям реставрація, вже не кажучи про наслідки, які там можуть бути!», — зазначив Юрій Нікітін. 

Інженери, що задіяні у реставрації визнають: під час робіт під колонадою робочі виявили залишки старовинного амфітеатру. Але головний інженер проекту Сергій Тихонюк пояснює: екскаватори та бетон як раз рятують цю знахідку.

«Коли розпочалися роботи, то було визначено, що перекладка та відновлення тих об’ємів та монолітності кладки амфітеатру недостатньо! Тому ми були вимушені розпочати демонтаж, складаючи маркувальну карту. Згідно неї усі матеріали, які можуть бути придатні для повторного застосування, будуть повернені назад. Також частково елементи, які втратили свою конструктивну характеристику, будуть відновлені з того ж матеріалу — тобто з «ракушняку»!», — розповів Сергій Тихонюк.

img_20 180 611_182 752_1.jpg

Громадське радіо/Всеволод Ананьєв
Воронцовська колонада
Громадське радіо/Всеволод Ананьєв
Крім того, говорить директор будівельно-технологічного інституту та заслужений будівельник України Володимир Суханов, роботи проводяться по визначеному плану.

«Існує спеціальний документ, який передбачений тільки на пам’ятниках архітектури. Ведеться науково-реставраційний звіт, куди вносяться усі зміни та доповнення у базову проектну документацію! Ось такий звіт ми ведемо, він є і в наших колег, які ведуть супровід документації, де ось ці усі нововиявлені речі детально фіксуються», — зазначив директор будівельно-технологічного інституту. 

Але наразі, за словами активістів, цих пояснень недостатньо. Архітектор Андрій Черенко говорить: неоднозначні дії без детальних пояснень що буде з колонадою в перспективі, породжують чутки про некомпетентність робочих.

«Прозорість, як така, існує, але немає пояснення тим діям, що робляться сьогодні. Добре було б провести якийсь круглий стіл, де були б присутні усі сторони, і тоді було б зрозуміло і без спотворень: хто, що і як робить сьогодні з колонадою», — сказав Андрій Черенко. 

Між тим, інженери обіцяють закінчити роботи по реставрації наступного року і зробити колонаду такою, яка вона була при графі Воронцові, за чиїм наказом вона і була збудована.

Всеволод Ананьєв, Одеса

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+