Слухати

До 1 млрд: Європарламент голосуватиме щодо нового траншу для Києва / Новини на Громадському радіо

До 1 млрд: Європарламент голосуватиме щодо нового траншу для Києва

13 червня 2018 - 08:58
У разі схвалення парламентом документ має підписати Рада ЄС

Депутати Європарламенту сьогодні, 13 червня, голосуватимуть щодо виділення Україні нового пакета фінансової допомоги. За ним Київ може претендувати на транші загальною сумою до 1 млрд євро.

Голосування Європарламенту— лише одна зі сходинок, необхідних для отримання Україною чергового траншу.

У разі схвалення документ про фінансову підтримку Києва повинен бути підписаний Радою ЄС. Потім визначаться умови, які повинна виконати Україна, щоб отримати транш.

У Брюсселі вимагають від Києва проведення ряду реформ, в тому числі введення автоматичної верифікації електронних декларацій і скасування мораторію на експорт лісу-кругляка.

Якщо ЄС вважатиме ці умови виконаними, то, як очікується, Україна отримає транш двома частинами по 500 млн євро протягом 2,5 років.

Три роки тому Брюссель уже приймав аналогічну програму фінансової допомоги Києву. Передбачалося, що в її рамках Україна отримає три транші по 600 млн євро. Два з них дійсно були видані, в той час як в третьому в січні цього року було відмовлено. ЄС визнав, що Київ не виконав ряд вимог по проведенню реформ.

Нинішній проект фінансової допомоги Україні був схвалений Єврокомісією на початку березня.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+