Слухати

«Згнивають зсередини і неочікувано падають»: науковці стурбовані результатами 12-річного дослідження баобабів / Новини на Громадському радіо

«Згнивають зсередини і неочікувано падають»: науковці стурбовані результатами 12-річного дослідження баобабів

13 червня 2018 - 09:30
За останні 12 років у Африці загинули 9 найстаріших та 5 найбільших у світі дерев, серед них баобаб віком 2 429 років

За останні 12 років в Африці за невстановлених причин загинули кілька найстаріших і великих баобабів, передає BBC.

Дев’ять з них входили в список найстаріших дерев, п’ять — в список найбільших у світі. Всі вони знаходилися в південній частині Африки: у Зімбабве, Намібії, Південній Африці, Ботсвані та Замбії.

Серед них — баобаб Панке, який вважався священним у Зімбабве. Його обхват був 25,5 метрів, висота — 15,5 метрів, а вік — приблизно 2 429 років. Всі його стебла загинули і обрушилися в 2010-2011 роках.

Вік загиблих дерев від тисячі ста до двох з половиною тисяч років.

Вчені з університетів Південної Африки, Румунії та США перевіряють стан древніх дерев на півдні Африки з 2005 року. Всього вони дослідили понад 60 дерев впродовж 2005-2017 років. Свої висновки опублікували у журналі Nature Plants.

На думку дослідників, баобаби точно не померли через епідемію, науковці пов’язують це зі зміною клімату. 

«Коли баобаби помирають, вони просто згнивають зсередини, і неочікувано падають, залишаючи купу тирси», — зазначають у статті.

Наголошується, що баобаби дуже важко вбити. Дерева виживають, навіть якщо їх спалити або позбавити кори.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+