Слухати

Найбільший в Україні центр допомоги жертвам насильства працює у Кривому Розі / Новини на Громадському радіо

Найбільший в Україні центр допомоги жертвам насильства працює у Кривому Розі

14 червня 2018 - 13:46
Адреса притулку не афішується, щоб захистити жінок

У Кривому Розі 163 жінки, які зазнали домашнього насильства, побували за рік у тимчасовому притулку. На початку червня відкрився постійний притулок, який працює на базі Кризового центру для осіб, що стали жертвами насильства. Центр став найбільшим в Україні, бо в ньому одночасно може перебувати до 30 жінок.

Про це повідомляють кореспонденти Громадського радіо

Директор Криворізького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Павло Дабіжа говорить, що кризовий центр для осіб, які стали жертвами домашнього насильства, надзвичайно необхідний у Кривому Розі:

«Півтора роки тому ми після систематичного спілкування з патрульною поліцією помітили одну невирішену проблему – їм нікуди дівати людей. Коли вони виїжджають на виклики, наприклад, вночі, і бачать домашнє насилля, жінка говорить: «Якщо ви зараз поїдете, він мене взагалі доб’є». І тоді поліція зверталася до нас, тому що в них немає ресурсів».

За словами Павла Дабіжі, тимчасовий притулок працював з 1 квітня 2017. Це була повністю облаштована чотирикімнатна квартира з цілодобовим чергуванням соціальних працівників. У цей час тривав ремонт основного приміщення, яке відкрилося 5 червня 2018 року.

Розташування притулку не афішується. Тут перебувають лише жінки і їхні діти, бо, за словами Павла Дабіжі, у 85 випадках жертвами домашнього насильства стають жінки.

«Наша мобільна бригада, – розповідає Діна Пушкіна, психолог мобільної бригади, — є основною точкою доступу в цей центр. Тільки мобільна бригада може привести жінку в цей центр».

З 2015 по 2018 рік, за словами Діни Пушкіної, по психологічну допомогу звернулося 1800 жінок. За рік роботи тимчасового притулку там проживали 163 жінки. Частина з них змінили життя, інша — повернулися в сім’ї.

Одна з тих, хто скористався психологічними послугами дистанційно, – тридцятивосьмирічна Олена:

«В притулку я не була, хоча мені й пропонували. У мене двоє дітей – перше. А друге – мені не хотілося руйнувати сім’ю. Так склалися обставини, я розуміла, що і моя в чомусь вина є, і я не завжди права була».

За словами Олени, зараз вона регулярно працює з психологами. А для тих, кому потрібно більше підтримки, відкритий цей притулок, де жінка разом із дітьми може перебувати протягом 3 місяців. За цей час їй надається всебічна психологічна та юридична допомога, а також базовий продуктовий набір і необхідні побутові умови. У разі потреби дітей переводять до навчальних закладів ближче до притулку.

Головне для жінки, яка зазнала насильства в сім’ї, — не боятися і вчасно звернутися по допомогу. За словами Павла Дабіжі, у ситуації насилля треба викликати патрульну поліцію. «Саме під час цього випадку, а не вчора-позавчора, бо патрульна приїжджає чітко на конкретне правопорушення, яке відбувається. Усі патрульні міста поінформовані, вони мають телефони мобільних бригад. Якщо жінка потребує допомоги, то мобільна бригада приїжджає за патрульною машиною протягом півгодини», – говорить Павло Дабіжа.  

В Україні працює близько десятка центрів для постраждалих від домашнього насильства. Відповідно до Стамбульської конвенції, на кожні 10 тисяч населення передбачено одне місце у притулку для постраждалих від домашнього насильства. Отже, у Кривому Розі має бути притулок на 60 місць, але це, говорять, справа майбутнього.

Створення Кризового центру стало результатом співпраці місцевої влади з представництвом фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) в Україні та німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ)

Ксенія Мінчук, Андрій Власенко, для «Громадського радіо», Кривий Ріг

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+