Слухати

Призупинити виконання рішення Стокгольмського арбітражу суд вирішив без участі «Нафтогазу», - НАК / Новини на Громадському радіо

Призупинити виконання рішення Стокгольмського арбітражу суд вирішив без участі «Нафтогазу», - НАК

14 червня 2018 - 14:59
Речниця НАК «Нафтогаз Україні» Олена Осмоловська каже, що компанія зараз готує аргументи в Апеляційний суд округу Свеа

Призупинити виконання рішення Стокгольмського арбітражу суд вирішив без участі «Нафтогазу». Про це Громадському радіо повідомила речниця «Нафтогаз України» Олена Осмоловська.

«Рішення стосується призупинки наших дій по стягненню боргу з «Газпрому», — пояснює вона. — Це не означає, що відміняється транзитне рішення чи щось змінюється у тому, щоб понад два мільярди доларів вже були зараховані на користь «Нафтогазу». 

За її словами, рішення було прийняте без відома «Нафтогазу» та без їхньої участі.

«Ми не мали можливості надати свої контраргументи до того, що суду надав «Газпром», — каже Осмоловська. — Тепер ми подамо додаткову інформацію, подамо свідоцтво про те, що цей документ писали самі арбітри».

«Нафтогаз» очікує, що скоро це рішення буде відмінене і продовжиться процес повернення боргу.

Осмоловська акцентує на тому, що рішення Апеляційного суду не відміняє виплату боргу, а призупиняє його.

Нагадаємо, Апеляційний суд округу Свеа (Швеція) сьогодні, 13 червня, задовольнив клопотання «Газпрому» і наказав призупинити виконання рішення Стокгольмського арбітражу від 28 лютого щодо суперечки між «Газпромом» і «Нафтогазом України» в рамках контракту на транзит газу через територію України.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу щодо компенсації за недопоставлені Газпромом обсяги газу для транзиту. Газпром має сплатити $2,56 млрд.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+