Слухати

Європарламент вимагає негайно звільнити українських політв’язнів у Росії та окупованому Криму — резолюція / Новини на Громадському радіо

Європарламент вимагає негайно звільнити українських політв'язнів у Росії та окупованому Криму — резолюція

14 червня 2018 - 13:38
Підтримали резолюцію 485 депутатів Європарламенту, «проти» проголосували 76, 66 — утрималися

Європейський парламент ухвалив резолюцію з закликом негайно звільнити ув’язненого у РФ українського режисера Олега Сенцова та решту українських політв’язнів, утримуваних у Росії. Підсумок проголосованої резолюції опублікували на офіційному сайті Європейського парламенту. 

Європарламент сьогодні, 14 травня, провів дебати, після чого проголосував щодо резолюції про права людини в Росії.

ПРОГОЛОСОВАНА РЕЗОЛЮЦІЯ:

Європарламентарі засуджують затримання правозахисників та порушення свободи слова та зборів в Росії та Бахрейні, а також етнічних чисток у М’янмському (Бірма) штаті Ракхайн.

Росія повинна звільнити Олега Сенцова та всіх інших незаконно затриманих українських громадян.

Європарламентарі вимагають, щоб російська влада негайно і без жодних умов звільнила українського режисера Олега Сенцова та більше 70 громадян України, незаконно затриманих в Росії та на Кримському півострові.

Вони також засуджують російські порушення міжнародного права в окупованому Криму, включаючи насадження російського законодавства, важку мілітаризацію півострова та масові і систематичні порушення прав людини. Європарламентарі нагадують Росії, що як держава-окупант, вона зобов’язана захищати кримських громадян від довільних судових чи адміністративних заходів та забезпечити повагу їхніх прав.

Резолюція також закликає держави-члени ЄС продовжувати санкції проти Росії.

485 європарламентарів проголосували «за», «проти» — 76, утрималися — 66.

Нагадаємо, сьогодні на порядок денний була винесена резолюція «Росія, зокрема справи Естона Кохвера, Олега Сенцова та Олександра Кольченка».

Ініціатркою проекту резолюції є депутатка Європарламенту Ребекка Гармс від партії Зелених.

6 червня партія Зелених також опублікувала інтерактивну мапу, на якій позначені міста, де утримуються українські політв’язні в РФ, а також міста проведення Чемпіонату світу з футболу.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+