Слухати

Закон про Вищий антикорупційний суд вступив у силу (ДЕТАЛІ) / Новини на Громадському радіо

Закон про Вищий антикорупційний суд вступив у силу (ДЕТАЛІ)

14 червня 2018 - 09:28
13 травня підписаний президентом Порошенком закон опублікували в газеті «Голос України»

Закон про Антикорупційний суд вступив у силу. Напередодні, 13 травня, його опублікували в урядовій газеті «Голос України».

Документ набуває чинності на наступний день після опублікування окрім розділу «Заключні і перехідні положення», який почне діяти в день початку роботи суду. Антикорупційному суду будуть підсудні справи про корупцію топ-посадовців, які веде Національне антикорупційне бюро.

Напередодні в Центрі протидії корупції заявили, що у вже опублікований документ додали правку, яку не розглядали у залі. Вона стосується того, що апеляції щодо справ НАБУ, які зараз уже розглядаються в судах, відбуватимуться в судах загальної юрисдикції, а не новоствореному Антикорупційному суді.

pravka-655x491.png

Центр протидії корупції
Новий пункт передбачає розгляд апеляції в обхід ВАС
Центр протидії корупції

У підписаному та опублікованому законі «Про Вищий антикорупційний суд» виявилася норма про те, що кримінальні справи, які вже наразі спрямовані до суду першої інстанції, не підлягають перегляду у апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду (ВАС). Апеляцію у цих справах мають розглядати загальні суди, навіть якщо ВАС на той момент вже запрацює. Ця правка виводить з розгляду ВАС всі нинішні резонансні справи щодо топ-корупції; на розгляд майбутні антикорупційних суддів надходитимуть лише майбутні справи.

У Венеціанській комісії Ради Європи прокоментували це положення, пояснивши, що не наполягали на включенні в закон про Антикорупційний суд суперечливої норми про те, щоби справи проти корупціонерів, які вже спрямовані до суду, не підлягали апеляції у новоствореному Вищому антикорупційному суді (ВАС).

Про це в коментарі «Європейській правді» повідомив секретар Венеціанської комісії Томас Маркерт.

«З боку Венеціанської комісії не було такої вимоги», — заявив він, коментуючи інформацію про дану норму, що з’явилася у середу в українських ЗМІ.

Нагадаємо, у Страсбурзі досі чекають на офіційний переклад закону англійською, що дозволить визначити детальнішу позицію щодо конкретних норм.

7 червня народні депутати проголосували за створення в Україні Антикорупційного суду. 

11 червня президент підписав закон про Вищий антикорупційний суд. Церемонія офіційного підписання відбулася під час зустрічі глави держави зі слухачами Академії лідерства.

Міжнародний валютний фонд перевірить прийнятий Радою закон про Антикорупційний суд на відповідність домовленостям за програмою реформ, що підтримується МВФ.

За законом «Про Вищий антикорупційний суд», ВАС формується протягом 12 місяців з дня набрання чинності, не пізніше ніж через 30 календарних днів з дня призначення щонайменше 35-ти суддів найстарший за віком суддя скликає збори для вирішення питання про визначення дня початку його роботи.

Читайте також: 527 депутатів Європарламенту підтримали рішення про надання Україні фінансової допомоги

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+