Слухати

Оточення Януковича заплатило 2 млн євро за лобізм європейських політиків / Новини на Громадському радіо

Оточення Януковича заплатило 2 млн євро за лобізм європейських політиків

16 червня 2018 - 08:16
Екс-політики виступали на панельних дискусіях в авторитетних експертних центрах у Європі і США з написаними під диктовку радників Януковича промовами

У рамках слідства проти колишнього радника Віктора Януковича Пола Манафорта було з’ясовано, що оточення Януковича заплатило близько 2 мільйонів євро за лобістські послуги високопоставлених європейських екс-політиків.  

Про це пише DW з посиланням на документи слідства у США.

«Значна частина епізодів обвинувачення стосується оплаченої через офшори екс-президентом України Віктором Януковичем і його оточенням лобістської діяльності низки високопоставлених колишніх європейських політиків, об’єднаних у неформальну «Габсбурзьку групу». Очолював таємних лобістів Януковича Альфред Гузенбауер», — пише DW.

До групи входили екс-прем’єр Італії Романо Проді та, вочевидь, колишній президент Польщі Александер Квасневський.

Гузенбауер в інтерв’ю австрійському виданню Die Presse підтвердив отримання коштів за участь у конференціях, але стверджує, що менше, ніж вказано у документах слідства.

З обвинувального акту і листування між членами команди Пола Манафорта і членами «Габсбурзької групи» випливає, що європейські екс-політики виступали на панельних дискусіях в авторитетних експертних центрах у Європі і США з написаними під диктовку радників Януковича промовами.

Також екс-політики оприлюднювали у провідних світових друкованих виданнях авторські статті, написані консультантами українського екс-президента чи спіробітниками українського МЗС.

Головні меседжі виступів і статей: підписання Угоди про асоціацію між Україною і ЄС має відбутися попри ув’язнення лідерки опозиції Юлії Тимошенко та інші проблеми з демократією в Україні, інакше Київ опиниться в обіймах Москви.

Крім цього, для лобіювання інтересів української влади і Партії регіонів у Брюсселі було створено «Європейський центр сучасної України».

Згідно з листуванням Манафорта з колегами, гонорари іншим членам «Габсбурзької групи» мали становити близько 100 тисяч євро за чотири місяці. Загалом на проплачених дописувачів і промовців, за даними американського слідства, було витрачено близько двох мільйонів євро.

Найняті лобісти також мали зустрічатися з чинними високопосадовцями у Брюсселі і Вашингтоні. Так, до лобістських зусиль у США належало переконувати членів Конгресу у тому, що вибори в Україні були «легітимними», а ув’язнення лідерки опозиції Юлії Тимошенко - законне.

«Ще чотири мільйони євро, за даними слідства, було витрачено на послуги американських «приватних детективів», які підготували звіт, що мав довести світовій громадськості нібито ув’язнення Юлії Тимошенко було обґрунтованим і законним.

Ще один мільйон був переказаний PR-компанії, яка мала популяризувати цей звіт через світові ЗМІ», — пише видання.

Нагадаємо, в США суд змінив запобіжний захід з домашнього арешту на утримання під вартою колишньому керівнику передвиборного штабу Дональда Трампа Полу Манафорту.

Полу Манафорту загрожує 305 років в’язниці за відмивання грошей і дії в якості незареєстрованого іноземного агента. Варто відзначити, що Манафорт був радником колишнього президента України Віктора Януковича і, згідно з обвинувальним висновком, діяв в якості агента зарубіжних представників в інтересах «Партії регіонів». Згідно з документами, Манафорт отримав понад $12 млн від «Партії регіонів» з 2007 по 2009 рік.

У США 30 жовтня 2017 року Полу Манафорту і його бізнес-партнеру Ріку Гейтсу висунули звинувачення по 12 пунктам, у тому числі у відмиванні грошей і таємній змові. Американський юрист Пол Манафорт з червня по серпень 2016 року займав посаду керівника виборчого штабу Дональда Трампа у ході президентських виборів в Америці.
 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+