Слухати

У РФ Денісову не впустили до політв’язня Карпюка  / Новини на Громадському радіо

У РФ Денісову не впустили до політв'язня Карпюка

16 червня 2018 - 17:21
Людмила Денісова не змогла потрапити ні як уповноважена, ні приватна особа

Уповноважену Верховної Ради з прав людини Людмилу Денісову не впустили на зустріч з політв’язнем Миколою Карпюком у російському Володимирі через те, що до установи не надійшли документи.

Про це Денісова розповіла у коментарі Громадському радіо.

«На жаль нас не впустили. Ми спитали, щоб до нас вийшов керівник закладу. Він вийшов сам. Я, звісно, сказала, що мушу потрапити до Миколи Карпюка як уповноважена з прав людини. Він каже, що ще не надійшла згода, щоб я потрапила, як уповноважена. На питання, чи можу потрапити як приватна особа — сказав, що так, але зараз вже закінчився прийом заяв, який був з 9 по 10 годину ранку», — розповіла Денісова.

Вона розповіла, що написала заяву на ім’я начальника колонії щодо її допуску до Карпюка. Однак, за словами Денісової, заяву він зможе розглянути у понеділок, 18 червня.

Учора, 15 червня, Денісова приїхала до міста Лабитнангі, Ямало-Ненецького автономного округу Росії, де в колонії утримують режисера Олега Сенцова, який голодує сьогодні 34 день. Але до Сенцова Денісову не пустили.

Людмила Денісова заявила, що переговори про її візити до українських політв’язнів на території Російської Федерації зайшли у глухий кут. А от Тетяна Москалькова каже, що вони разом з Денісовою розраховують відвідати по 34 ув’язнених на територіях обох країн.

У Росії та анексованому Криму утримують, зокрема, Олега Сенцова, Станіслава Клиха, Миколу Карпюка, Дмитра Штиблікова, Романа Сущенка, Олександра Кольченка та інших політв’язнів.

9 червня президент Петро Порошенко провів телефонну розмову із президентом Росії Володимиром Путіним щодо звільнення політв’язнів Кремля. Під час розмови президенти домовились, що найближчим часом уповноважені з прав людини обох країн відвідають ув’язнених громадян.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+