Слухати

Дніпро хоче зберегти закупівлі ProZorro, – міськрада / Новини на Громадському радіо

Дніпро хоче зберегти закупівлі ProZorro, – міськрада

18 червня 2018 - 13:40
Депутати Дніпровської ради намагаються зініціювати вихід з електронних закупівель

Дніпро хоче, аби і надалі закупівлі вартістю понад 3 тисячі гривень проводилися через ProZorro.

Про це сьогодні заявила виконувачка обов’язків заступника міського голови Яніка Мерило на прес-конференції «Загроза відміни процедури електронних закупок через системи ProZorro в місті Дніпро».

Натомість місцеві депутати намагаються підняти мінімальний поріг до 200 тисяч гривень.

Дніпро прагне бути лідером з прозорості, каже Яніка Мерило.

Через ProZorro з часу впровадження у місті, здійснили понад 31-тисячу закупівель. З них — 80% склали допорогові закупівлі. Поріг у Дніпрі з 2016 року — 3000 грн, що означає кожна закупівля понад цю суму мусить проходити через ProZorro. Економія на допорогових закупівлях за два роки — 144 мільйони.

«Сьогодні піднялася дискусія на місцевому міському рівні — депутати хочуть підняти поріг до двохсот тисяч. Решту закупівель проводити без ProZorro», — каже Яніка.

У разі проголосування за зміну порогу, за словами Яніки Мерило, економії 144-х мільйони гривень в такому вигляді не буде. Також «можна забути про місце у топ-10 з прозорості міст», що так само не додасть інвестиційної правбливості.

Дніпро на сьогодні посідає 7-ме місце за кількістю закупівель ProZorro. Також Дніпро — 19-те серед сорока у рейтингу прозорості міст від Transperancy.

Депутати міськради Дніпра намагаються скасувати рішення про застосування електронної тендерної площадки РroZorro при допорогових торгах.

За словами заступника міністра економічного розвитку і торгівлі Максима Нефьодова, противники застосування ProZorro наводять такі аргументи: «форс-мажор; спрощений тендер йде 6 днів, а в разі реального форс-мажору дозволяється і без тендеру», «якість страждає; якість залежить від того, що ви прописуєте в тендерних вимогах, і не розповідайте, що у кума за прямим договором якість ідеальна» та «то що у вас за тендерні вимоги, що ніхто не приходить, але по прямому договору продавці є?».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+