Слухати

Нафтогаз подав на апеляцію через призупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу

18 червня 2018 - 11:29
Апеляційний суд Швеції 13 червня задовольнив клопотання «Газпрому» і наказав призупинити виконання рішення Стокгольмського арбітражу
Нафтогаз подав на апеляцію через призупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу  / Новини на Громадському радіо

НАК «Нафтогаз України» звернувся до Апеляційного суду Швеції, який 13 червня призупинив процедуру виконання рішення Стокгольмського арбітражу за клопотанням ВАТ «Газпром».

Про це на своїй сторінці в Facebook написав комерційний директор НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко.

«Сьогодні ми зробили подання до Апеляційного суду Швеції, який розглядає оскарження рішення арбітражу. На відміну від арбітражу, правила якого забороняють публічність, подання до Апеляційного суду є, як правило, публічними», – зазначив Вітренко.

Апеляційний суд округу Свеа (Швеція) 13 червня задовольнив клопотання «Газпрому» і наказав призупинити виконання рішення Стокгольмського арбітражу від 28 лютого щодо суперечки між «Газпрому» і «Нафтогазом України» в рамках контракту на транзит газу через територію України.

Призупинити виконання рішення Стокгольмського арбітражу суд вирішив без участі «Нафтогазу», повідомила речниця «Нафтогаз України» Олена Осмоловська.

«Рішення стосується призупинки наших дій по стягненню боргу з «Газпрому», — пояснює вона. — Це не означає, що відміняється транзитне рішення чи щось змінюється у тому, щоб понад два мільярди доларів вже були зараховані на користь «Нафтогазу». 

За її словами, рішення було прийняте без відома «Нафтогазу» та без їхньої участі.

«Ми не мали можливості надати свої контраргументи до того, що суду надав «Газпром», — каже Осмоловська. — Тепер ми подамо додаткову інформацію, подамо свідоцтво про те, що цей документ писали самі арбітри». «Нафтогаз» очікує, що скоро це рішення буде відмінене і продовжиться процес повернення боргу.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+