Слухати

На Тернопільщині відреставрували частину Вишнівецькиго палацу (ФОТО) / Новини на Громадському радіо

На Тернопільщині відреставрували частину Вишнівецькиго палацу (ФОТО)

19 червня 2018 - 20:37
Реставраційні роботи тривали понад 2 роки

На Тернопільщині відкрили відреставровану дзеркальну залу Вишнівецького палацово-паркового комплексу – пам’ятки культурної спадщини національного значення.

Про це повідомляє передає УНН.

У 2015 року заповідник отримав фінансову підтримку від Міністерства культури України у розмірі 4 млн грн. Та виграв грант на $159 тис. від Посольства США в Україні на відновлення дзеркальної зали та реставрацію південної підпорної стіни палацу.

Палац був збудований у XVIII ст. Це була родова резиденція однієї із найвпливовіших династій Східної Європи — князів Вишневецьких, які походять із давнього українського роду.

Читайте також: В Одесі – скандал навколо реставрації Воронцовської колонади

Наприкінці ХХ ст. Вишнівецький палац увійшов до складу Національного заповідника Замки Тернопілля. Із середини ХІХ ст. палац зазнав значних ушкоджень. Після Другої світової війни від розкішного маєтку залишилися лише стіни. У радянські часи відбудова палацу відбувалася без врахування мистецької цінності споруди. Зокрема, на місці колишньої дзеркальної зали було облаштовано кінотеатр.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+