Слухати

Папа Римський назвав сексуальне насильство з боку священиків у Чилі «роботою злого духа» / Новини на Громадському радіо

Папа Римський назвав сексуальне насильство з боку священиків у Чилі «роботою злого духа»

20 червня 2018 - 22:44
Папа Франциск розглядає можливість нових відставок у справі про педофілію з боку чилійських священиків

Папа Римський Франциск заявив, що, можливо, прийме нові відставки чилійських єпископів після скандалу про сексуальне насильство. Сам скандал він назвав «роботою злого духа».

Про це він заявив в інтерв’ю Reuters.

Папа вже прийняв відставки трьох єпископів. Решта єпископів Чилі запропонували піти у відставку після повідомлень про те, що домагання щодо дітей приховувалися.

Відповідаючи на запитання, чи прийме він більше відставок, понтифік зазначив: «Можливо, деякі».

За слова Папи Франциска, одного з єпископів він попросив надати пояснення, «щоб дати йому можливість захистити себе від звинувачень, а потім ми побачимо».

«І в Церкві хтось може сказати, що таких священиків небагато, але навіть якщо би був лише один, це трагедія, бо обов’язком того священика є привезти людину до Бога, а він знищив дорогу, що веде до Бога», — зазначив Папа Римський.

У квітні 2017 року слідчий Ватикану у справі про сексуальне насильство у Чилі, архієпископ Чарльз Шиклуна з Мальти підготував доповідь на 2300 сторінок. У сексуальному насильстві звинуватили близько 80 священиків.

У центрі скандалу опинився єпископ Осорно Хуан Баррос, якого Папа призначив в 2015 році на тлі протестів місцевих жителів. Єпископ, на думку пастви, покривав свого наставника Фернанда Карадіму, визнаного у 2011 році винним у педофілії. Карадіму засудили до покаяння і молитов.

Папа називав звинувачення проти Барроса «наклепом». Після отримання звіту Папа визнав, що «серйозно помилився» і вибачився перед жертвами сексуального насильства в Чилі.

У травні цього року усі 34 католицькі єпископи в Чилі поклали на стіл Папи Римського Франциска прохання про відставку. Єпископи попросили вибачення у всіх жертв і заявили, що йдуть у відставку «через допущення серйозних помилок».

11 червня Папа Франциск прийняв відставку єпископа Барроса, єпископа Вальпараїсо Гонсало Дуарте і єпископа Крістіана Каро з Пуерто-Монт.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+