Слухати

Трансплантації за згодою бути: Порошенко підписав закон / Новини на Громадському радіо

Трансплантації за згодою бути: Порошенко підписав закон

20 червня 2018 - 15:34
Нардепка Ольга Богомолець каже, що «чорній трансплантології» в Україні настав кінець

Президент України Петро Порошенко підписав закон про трансплантацію органів. Про це повідомляється на сторінці законопроекту 2386а-1 на сайті парламенту. 

Згідно з законом, вилучення органу для трансплантації після смерті людини тепер буде можливим, у разі письмової прижиттєвої згоди донора.

Читайте також: Трансплантація. Наскільки українці готові давати згоду на донорство своїх органів після смерті?

Раніше за цей закон проголосувала Верховна Рада 255 голосами народних депутатів.

Одна з ініціаторок законопроекту, народна депутатка та лікарка Ольга Богомолець прокоментувала прийняття закону, написавши: «Чорній трансплантології» в Україні настав кінець».

«Нарешті, трансплантації на 100% фінансуватимуться державою, і це остаточно вибиває грунт з під ніг «чорних трансплантологів», — написала вона. — З прийняттям цього закону взагалі зникає потреба у пошуку незаконних способів пересадки органів. Адже якщо раніше механізм збору та пересадки органів був відсутнім, і більшість хворих помирали, не дочекавшись трансплантації, то тепер — після створення реєстру — добровільних донорів має стати більше, ніж потрібно».

Читайте також: Нові правила трансплантації органів: як це працюватиме

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+