Слухати

«Тримаюся і впевнений у перемозі»: російський кінокритик Плахов опублікував лист від Сенцова / Новини на Громадському радіо

«Тримаюся і впевнений у перемозі»: російський кінокритик Плахов опублікував лист від Сенцова

20 червня 2018 - 12:44
Ув'язнений в Лабитнангі Сенцов, що голодує 38-ий день, подякував Андрію Плахову за підтримку «з першого дня»

Російський кінокритик Андрій Плахов опублікував у Facebook текст листа від українського режисера, політв’язня Олега Сенцова.

Кримчанин подякував Плахову за підтримку «з першого дня» і зізнався, що навчався кіно за його книгами і статтями. Сенцов подякував російським кінематографістам, які «відкрито його підтримували на офіційних майданчиках, а не тільки в інтернеті».

Андрій Плахов отримав лист три дні тому. 

ЛИСТ

«Дорогий Андріє Степановичу!

Дуже радий отримати від Вас цю коротку звісточку. Дякую Вам за неї, а також за те, що Ви усі ці роки робили заради моєї підтримки. Я знаю, що Ви один з тих, хто робив це з першого дня, і дуже активно. Дякую, це дуже приємно для мене. Адже коли я самостійно навчався кінематографу, я вчився в тому числі і за Вашими книгами та статтями. А коли дивився якесь надто розумне і незрозуміле мені, провінційному хлопцю, кіно, то вводив в пошуковик його назву, а поруч писав «Плахов», щоби прочитати Вашу думку про цей фільм.

Тому, коли Ви не лише гарно відгукнулися про мою вкрай сиру і незрілу роботу «Гамер», а ще й взяли до конкурсу міжнародних дебютів «Дух вогню», я був просто щасливий. Після цього мені уже, за великим рахунком, було все одно, хто що сказав — я знав, щось у мене та вийшло. 

Радісно чути, що деякі російські кінематографісти почали підтримувати мене відкрито на офіційних майданчиках, а не лише в інтернеті. Виявляється, це не так складно — просто не боятися висловити свою думку! Дякую Вам ще раз за це. Величезний привіт усім, хто з нами! Окрему подяку та слова поваги передайте, будь ласка, Олександру Сокурову!

Я тримаюся і досі впевнений у перемозі! Усього вам найкращого!

Ваш Олег Сенцов

16.06.18»

Андрій Плахов зазначив, що сумнівався чи варто публікувати приватний лист, але вирішив, що лист допоможе краще зрозуміти Олега тим, хто його мало знає.

«І навіть тим, хто під впливом пропаганди вважає його фанатиком-терористом, — написав російський кінокритик. — З листа видно, наскільки це далеко від істини, і чим насправді захоплена ця людина, що стала жертвою політичних інтриг».

Нагадаємо, на закритті російського фестивалю «Кінотавр» в Сочі Андрій Плахов приєднався до слів підтримки Сенцова голови гільдії кінознавців РФ Віктора Матізена. Відео транслював у прямому ефірі телеканал «Россия 1».

За словами журналістки Ольги Шакіної, церемонія виявилася «фактично присвяченою Олегу Сенцову».

Нагадаємо, український політв’язень, що відбуває покарання в російській колонії у Лабитнангі за Полярним колом, голодує вже 38-ий день. Сенцов вимагає звільнити усіх українських політв’язнів в Росії та окупованому Криму.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+