Слухати

Звіт про права людини ООН: за три місяці в Україні 25 нападів з боку крайніх правих груп / Новини на Громадському радіо

Звіт про права людини ООН: за три місяці в Україні 25 нападів з боку крайніх правих груп

20 червня 2018 - 11:55
Також УВКПЛ зазначає, що часто напади праворадикалів залишаються безкарними

41 випадок порушень прав людини у формі нападів на окремих осіб, публічні заходи та мирні зібрання, за які відповідальні крайні праві групи або правоохоронці, зафіксували за три місяці в ООН.

Про це йдеться у звіті Верховного комісара ООН з прав людини у частині «Демократичний/громадянський простір і основоположні свободи» за 16 лютого-15 травня 2018 року.

За 28 випадків порушення прав людини, повідомляють, відповідальний Уряд України: у 2 випадках напад було скоєно державними суб’єктами, а у 26 випадках влада не змогла запобігти нападам, забезпечити їх розслідування та притягнення до відповідальності винних, чиї особи відомі.

За даними ООН, у зазначений період відбулося 25 нападів з боку крайніх правих груп. УВКПЛ висловило занепокоєність через те, що часто напади праворадикалів залишаються безкарними.

Безкарність відзначають як системну проблему України, зазначають, що це може зашкодити легітимності виборів в Україні 2019 року. 

«Якщо такі обмеження демократичного/громадянського простору не буде усунуто, це може зашкодити легітимності президентських та парламентських виборів 2019 року», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, Human Rights Watch разом з Amnesty International, Front Line Defenders та Freedom House закликали українську владу засудити агресію радикальних груп і провести ефективні розслідування вчинених ними нападів. У листі до Луценка та Авакова правозахисники наголошували на бездіяльності правоохоронців. 

Також держава профінансувала заходи радикалів на півмільйона гривень.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+