Слухати

У Раді зареєстрували законопроект, що впроваджує механізми тимчасового блокування сайтів / Новини на Громадському радіо

У Раді зареєстрували законопроект, що впроваджує механізми тимчасового блокування сайтів

21 червня 2018 - 16:39
Правозахисники та юристи заявляють, що це може створити умови для інтернет-цензури

У Верховній Раді включили до порядку денного законопроект №6688, що впроваджує механізми тимчасового блокування сайтів, зобов’язує провайдерів встановлювати технічні засоби обмеження доступу та передбачає штрафні санкції за невиконання таких вимог. Про це повідомляється на сайті парламенту.

Його автори — нардепи з комітету нацбезпеки і оборони Іван Вінник, Дмитро Тимчук та Тетяна Чорновіл.

Юристи та правозахисники наголошують, що цей законопроект є спробою обмеження прав людини в Інтернеті та створення механізмів тиску на провайдерів. СБУ може отримати право блокувати доступ до будь-якого інформаційного ресурсу не тільки за рішенням суду, а й на підставі рішення прокурора, слідчого або Ради нацбезпеки і оборони.

Такі положення можуть свторити умови для інтернет-цензури.

«Зокрема, підставою для блокування ресурсів визначається “поширення через цей ресурс (сервіс) інформації, з використанням якої вчиняються тяжкі або особливо тяжкі злочини”. Таке формулювання є надзвичайно широким і суперечить принципу правової визначеності, створюючи серйозні можливості для зловживань. Окрім цього, хоча законопроект встанолює “судовий” механізм блокування – за рішенням слідчого судді або суду, – в окремих випадках допускається обмеження доступу до ресурсів за постановою прокурора або слідчого на строк до 48 годин. При цьому законопроект не встановлює граничних строків тимчасового блокування в усіх інших випадках», — ідеться у заяві.

Коаліція “За вільний Інтернет” закликала депутатів не голосувати за цей законопроект та залучити громадськість та правозахисників до обговорень ініціатив з регулювання Інтернету.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+