Слухати

У Росії заявляють, що Сенцов, до якого не пускають українського омбудсмена, «почуває себе нормально» / Новини на Громадському радіо

У Росії заявляють, що Сенцов, до якого не пускають українського омбудсмена, «почуває себе нормально»

21 червня 2018 - 16:17
За даними російської сторони, Сенцову двічі на добу ставлять крапельниці

У Росії заявляють, що незаконно ув’язнений Олег Сенцов, до якого не пускають українського омбудсмена, «почуває себе нормально». Таку відповідь надав Уповноважений з прав людини в Ямало-Ненецькому автономному окрузі РФ Анатолій Сак у відповідь на запит Укрінформу.

«Третя зустріч (з Олегом Сенцовим — ред.) відбулася 20 червня 2018 року о 10.48 у ході планової роботи у ВК-8. На всі мої запитання громадянин Сенцов охоче відповів, що не в чому не має потреби і почуває себе на цьому етапі цілком нормально. Зараз засудженому Сенцову підтримувальну терапію у вигляді крапельниць здійснюють двічі на добу. Засуджений Сенцов знаходиться під цілодобовим наглядом медичного персоналу. Стан здоров’я засудженого Сенцова тримаю на контролі», — ідеться у відповіді Анатолія Сака.

За словами Сака, Олег Сенцов «відмовився від огляду лікарів з ФСИН РФ», сказавши, що його «цілком влаштовує обслуговування і допомога медичного персоналу колонії». Російський уповноважений передав нібито дослівну відповідь Сенцова, у якій йдеться про те, що він «багато читає і ходить по приміщенню».

«Мені не подобається ця метушня з приводу мого здоров’я! Почуваю себе нормально. Скарг і претензій немає! Багато читаю, ходжу по приміщенню», — так, за словами російського Уповноваженого, відповів йому Сенцов на запитання «чи ходить на прогулянки, чи є претензії з медичного обслуговування на цій стадії голодування, чи влаштовує його температурний режим і чи не відчув він якихось змін в організмі у зв’язку з голодуванням».

Читайте такожГенсекретар Ради Європи Ягланд заявив про готовність просити про помилування Сенцова

Водночас у відвіданні Олега Сенцова та інших українських політв’язнів представниками української сторони російська влада відмовила вже кілька разів. Українська Уповновноважена з прав людини Людмила Денісова повідомляла, що у неї немає достовірної інформації про стан здоров’я Олега Сенцова. Вона також додавала, що має підстави вважати, що Олега годують примусово.

У зв’язку з цим Денісова звернулася до заступника міністра юстиції України Івана Ліщини з проханням внести заяву до Європейського суду з прав людини щодо порушення прав політв’язня Олега Сенцова

Нагадаємо, російька уповноважена Тетяна Москалькова планує 23 червня відвідати головного редактора «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського, який знаходиться під вартою в СІЗО Херсона. 

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+