Слухати

МОЗ не купуватиме тест-системи у компанії з російським бенефіціаром

22 червня 2018 - 10:36
МОЗ стверджує, що поки жодних коштів компанії не перерахували
МОЗ не купуватиме тест-системи у компанії з російським бенефіціаром / Новини на Громадському радіо

Міністерство охорони здоров’я України відмовляється від закупівлі тест-систем для перевірки донорської крові у ТОВ «Діагностичні системи України», бенефіціаром якої є громадянин Росії.

Про це йдеться у заяві МОЗ.

«МОЗ вважає неприпустимим спонсорувати країну-агресора у будь-який спосіб. Тому оскільки виявилося, що бенефіціаром ТОВ «Діагностичні системи України» є громадянин Російської Федерації, Міністерство звернулося до Crown Agents з проханням перейти у цьому тендері до іншого постачальника», — ідеться у заяві.

Відомство пояснює, що міжнародна організація Crown Agents, яка здійснює закупівлю ліків та товарів медичного призначення на замовлення МОЗ, рекомендувала для закупівель тест-систем ТОВ «Діагностичні системи України» як постачальника з кращою пропозицією. Компанія запропонувала кращу ціну та успішно пройшла комплексну перевірку. Підприємство зареєстровано в Україні, справно сплачує податки, готові тест-системи для перевірки донорської крові (на гепатит С, гепатит Б і сифіліс) компанія виробляє в Україні.

«Тобто у процесі тендеру не існувало жодних законних підстав не допускати компанію до тендеру у відповідності до жорстких процедур, спрямованих на забезпечення чесної конкуренції серед усіх перевірених постачальників. На цей час Указом президента України № 126/2018 від 02 травня 2018 р. в переліку юридичних і фізичних осіб, щодо яких застосовуються санкції, ні ТОВ «Діагностичні Системи України», ні бенефіціари компанії не зазначені», — наголошує МОЗ.

Станом на 22 червня, жодних перерахувань коштів за цим тендером не здійснювалось, додали у відомстві.

Нагадаємо, 18 червня нардеп від «Радикальної партії» Ігор Мосійчук повідомив, що британське закупівельне агентство CROWN AGENTS планує закупити тест-системи у ТОВ «Діагностичні системи України» —  дочірнього підприємства російського ТОВ НВО «Діагностичні системи», що зареєстроване і здійснює роботу в Нижньому Новгороді. 

«Засновником обох компаній, і ТОВ «Діагностичні системи України», і ТОВ НВО «Діагностичні системи», є громадянин Російської Федерації Анатолій Бурков, при цьому керівництво ТОВ «Діагностичні системи України» в Києві здійснює його син, також громадянин РФ, Костянтин Бурков», — написав нардеп.

CROWN AGENTS планує закупити 651 набір тест-систем для виявлення гепатиту В, 643 набори тест-систем для виявлення гепатиту С та 609 наборів тест-систем для виявлення сифілісу. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+