Слухати

Під російським консульством активісти залишили «ватніка» для Путіна (ФОТО) / Новини на Громадському радіо

Під російським консульством активісти залишили «ватніка» для Путіна (ФОТО)

22 червня 2018 - 13:45
Учасники акції вимагають обміняти затриманих в Україні росіян на українських політв'язнів

Під російським консульством у Києві кілька десятків активістів провели символічну акцію під гаслом «Заберіть своїх — віддайте наших». Про це повідомляє кореспондентка Громадського радіо.

Художник Володимир Кузнецов зробив ляльку-«ватника», яка, за словами активістів, символізує затриманих в Україні російських солдатів.

«Росія робить вигляд, що їх не існує. Але вони тут, і ми вимагаємо від російської влади забрати цих людей в обмін на українських політв’язнів, що їх незаконно утримує РФ», — зазначила координаторка медійної ініціативи «Медійна ініціатива за права людини» Марія Томак, організаторка акції.

Організатори зачитали також список затриманих в Україні росіян. У ньому — 19 імен, але насправді цих людей більше, оскільки не про всіх відомі точні дані та імена. Зокрема, російська Уповноважена з прав людини Тетяна Москалькова передала своїй українській колезі Людмилі Денісовій список з 34 людей, яких вона планує відвідати в Україні.

З російського консульства до активістів ніхто не вийшов. Вони залишили ляльку та плакати з гаслами за звільнення українських політв’язнів під брамою дипустанови, а на дорозі написали крейдою «Заберите своих — отдайте наших».

Один з охоронців консульства сказав мітингувальникам, що, попри те, що сьогодні приймальний день, під час проведення акцій працівники установи припиняють прийом людей на кілька годин або до завершення мітингів.

Нагадаємо, українських в’язнів у Росії — на сьогодні понад 70. Режисер Олег Сенцов, ув’язнений в Лабитнангі, голодує з вимогою звільнити всіх незаконно ув’язнених Росією українців. Сьогодні — 40 день його голодування.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+