Слухати

Приватні школи отримають право вибору мови, - Міносвіти / Новини на Громадському радіо

Приватні школи отримають право вибору мови, - Міносвіти

22 червня 2018 - 22:32
Україна пообіцяла Угорщині можливість вибору мови навчання для приватних шкіл

Представники України та Угорщини обговорили можливість вільного вибору мови навчання для учнів приватних шкіл.

Про це повідомляє прес-служба Міносвіти.

Представники Угорщини поцікавилися, коли Україна планує імплементувати рекомендації Венеціанської комісії, які зачіпають перехідний період і гарантії можливості вибору мови навчання в приватних школах. Міністр освіти Лілія Гриневич на це відповіла, що законопроект, який подовжує перехідний період, вже переданий на розгляд Верховної Ради, і вже найближчим часом має бути проголосований.

«Зокрема, там говориться і про можливість приватних шкіл обирати мову навчання. Однак відзначається, що атестат державного зразка зможуть видавати установи, які дають дітям можливість опанувати державну мову на рівні державного стандарту. Це буде питання ліцензування. Там же зафіксовані пропорції, в межах яких буде відбуватися навчання на державному та мовою меншини», — заявила міністр освіти.

Вона підкреслила, що триває робота над законопроектом «Про загальну середню освіту», п’ята стаття якого уточнить всі деталі імплементації мовної статті основного закону.

Нагадаємо, Україна та Угорщина виходять на новий етап переговорів стосовно освітнього закону. Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін та глава МЗС Угорщини Петер Сіярто, перебуваючи на Закарпатті.
 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+