Слухати

ЄСПЛ може оштрафувати РФ у разі ненадання інформації про Сенцова, - Мін’юст

22 червня 2018 - 12:47
Мін’юст звернувся до ЄСПЛ, аби отримати від РФ інформацію про Сенцова
ЄСПЛ може оштрафувати РФ у разі ненадання інформації про Сенцова, - Мін’юст / Новини на Громадському радіо

Європейський суд з прав людини може застосувати фінансові санкції щодо Російської Федерації, якщо російський уряд не надасть інформацію про стан здоров’я режисера Олега Сенцова та не допустить до нього українську уповноважену Людмилу Денісову.

Про це у коментарі Громадському радіо повідомив заступник Міністра юстиції України – Уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Іван Ліщина.

Учора, 21 червня, відомство звернулося до Європейського суду з прав людини щодо отримання від РФ інформації про стан здоров’я Олега Сенцова та допуску до нього представників України, у тому числі Денісової.

«(У разі відмови РФ виконувати рішення ЄСПЛ, — ред.) Буде рішення на користь Сенцова щодо порушення його прав за статтею 34 Конвенції (про захист прав людини та основоположних свобод, — ред.) — права на звернення до Європейського суду — і буде встановлена фінансова санкція проти Російської Федерації за порушення такого права», —  зазначив Ліщина.

Він додав, що Росія може відмовитися виконувати рішення ЄСПЛ, але у такому разі буде нести фінансові і репутаційні втрати.

«Я не думаю, що вони за такими питаннями будуть готові нести ці втрати», — зазначив Ліщина.

Мін’юст сподівається сьогодні отримати рішення ЄСПЛ.

Нагадаємо, 20 червня Європейський суд з прав людини закликав уряд Росії надати інформацію про стан здоров’я Олега Сенцова.

З 14 травня Олег Сенцов голодує у російській колонії в Лабитнангі. Він вимагає від Росії звільнити усіх незаконно утримуваних українців в РФ та на території окупованого Криму. Стан здоров’я Сенцова значно погіршився.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+