Слухати

Через реорганізацію Департаменту майданівського слідства не буде в принципі, - правозахисниця / Новини на Громадському радіо

Через реорганізацію Департаменту майданівського слідства не буде в принципі, - правозахисниця

23 червня 2018 - 15:10
Департамент мають трансформувати у слідче управління

Реорганізація Департаменту ставить під загрозу розслідування «справ Майдану». Про це в коментарі для Громадського радіо розповіла правозахисниця Євгенія Закревська.

«Наскільки мені відомо, в результаті такої начебто реорганізації Департамент перестане існувати, а прокурори розчиняться в інших. Вже не буде підрозділу, який би займався виключно справами Майдану, не буде єдиного керівника, а майданівського слідства не буде в принципі. Не буде навіть ефективної можливості підтримування в суді тих справ, які вже розглядаються», — сказала вона.

Євгенія Закревська додала, що вже порушені справи мусили бути дорозслідувані.

«Ідеться, зокрема, про справи суддів Майдану, що підозрюються у винесенні завідомо неправосудного рішення, та студентів університету Карпенка-Карого — там вже є підозри оперативникам. Очевидно, що слідство у цих справах не може вести поліція», — зазначила Закревська.

Відтак, на її думку, рішення про реорганізація підрозділу — це маніпуляція.

«Генпрокурор не просто це роз’єднує, він нищить кожну з окремих цих структур — процесуальне керівництво і слідство», — підсумувала правозахисниця.

Нагадаємо, напередодні стало відомо про те, що Департамент спецрозслідувань, який займається розслідуваннями, зокрема, справ Майдану та узурпації влади Віктором Януковичем і його оточенням, буде реорганізовано.

Речниця Генпрокурора Лариса Сарган заявляла, що його трансформують у слідче управління.

Народний депутат Мустафа Найєм заявляв, що керівник Департаменту спецрозслідувань Сергій Горбатюк був нелояльним до Генерального прокурора, і це могло стати причиною реорганізації його підрозділу.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+