Слухати

Департамент Горбатюка трансформують в слідче управління, - Сарган (ОНОВЛЕНО)

23 червня 2018 - 11:45
Сергій Горбатюк продовжить розслідувати «справи Майдану»
Департамент Горбатюка трансформують в слідче управління, - Сарган (ОНОВЛЕНО) / Новини на Громадському радіо

Департамент спецрозслідувань ГПУ, який займається «справами Майдану», трансформують у слідче управління. Про це написала прес-секретарка генпрокурора Юрія Луценка Лариса Сарган на своїй сторінці у Facebook. 

«Такий варіант відокремлення процесуальних керівників від слідчих відбувається для приведення структури Генеральної прокуратури України у відповідність до чинного законодавства», — написала Сарган.

За її словами, слідчі чи процесуальні керівники у «справах Майдану» не будуть звільнені чи змінені, тому Горбатюк і далі розслідуватиме ці справи.

«Ще точно такої ж трансформації зазнає, наприклад, департамент з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки (у народі – департамент Кононенка-Грановського) та всі інші департаменти, в яких поєднано і слідство, і процесуальне керівництво»,— додала Сарган.

Речник ГПУ Андрій Лисенко у коментарі Громадському радіо розповів, що наразі у Департаменті сепцрозслідувань працює 45 слідчих, 45 прокурорів та 11 держслужбовців.

«Станом на 20 червня туди було додатково відряджено 46 слідчих», — повідомив Андрій Лисенко.

Нагадаємо, раніше народний депутат Мустафа Найєм повідомляв про можливу ліквідацію Департаменту спецрозслідувань ГПУ шляхом реорганізації підрозділу.

У пресі цей департамент найчастіше називають «Управлінням Горбатюка». Підрозділ займається розслідуваннями, зокрема, справ Майдану та узурпації влади Віктором Януковичем і його оточенням.

Між керівником департаменту Сергієм Горбатюком та генпрокурором є конфлікт: Горбатюк неодноразово докоряв Луценкові за відсутність реформування в прокуратурі, підконтрольність, та заявляв, що не буде виконувати незаконні накази. Луценко в свою чергу дорікав Департаменту, що справи Майдану повільно розслідуються.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+